FacebookYoutubeInstagram

Kniha Jak chutná Slovácko získala prestižní ocenění

Bystřice pod Lopeníkem Společnost 9. 12. 2016
Kniha Jak chutná Slovácko získala prestižní ocenění
Foto: archiv výherce

Na 18. ročníku mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii Znojemský hrozen byly oceněny kuchařské knihy. V kategorii tradiční česká a regionální kuchařka vyhrála knížka Libora Velana Jak chutná Slovácko. Spolu s vydavatelem Petrem Bilavčíkem převzali ve čtvrtek v Praze cenu z rukou ředitele festivalu Václava Malovického. O cenách rozhodovala anonymně odborná porota. "Na festivalu jsme slyšeli chválu od profesionálů z oboru gastro, ředitelů odborných škol, kteří si naše knihy kupují pro studenty, aby mohli zkoušet slovácké recepty. Jsem rád, když staré pozapomenuté recepty, které jsou pro nás určitým kulturním pokladem, dokážeme předat další generaci," říká Velan. Předmluvu ke knížce napsala Margit Slimáková, která je dnes nejuznávanější odbornicí na zdravou výživu.

Knihu během večera pokřtil herec Miroslav Donutil. Křtilo se bystřickou slivovicí, kterou známý herec musel nejdřív ochutnat. "Koncem listopadu jsme vydali v pořadí třetí díl knížky Jak chutná Slovácko a Luhačovické Zálesí. Příští rok bychom chtěli vyhrát celý festival. Po letošním úspěchu věříme tomu, že nic není nemožné," poznamenal oceněný autor. Kniha je k nahlédnutí ve vybraných informačních centrech a na obecních úřadech několika obcí. Nejlépe je ovšem oslovit přímo autora.

Náš region získal ještě jedno ocenění - pořad Špetka Slovácka Regionální televize TVS získal Zvláštní ocenění na vyhlášení vítězů 18. ročníku Mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii Znojemský hrozen.

Autor: iva

Vaše názory

Rybu neochutnala, ale salát zvládla na výbornou

Uherské Hradiště

Rybu neochutnala, ale salát zvládla na výbornou

Štědrovečerní večeře pomalu, ale jistě ťuká na vrátka, a tak se slovácký kuchtík rozhodl oprášit variantu receptu...

9. 12. 2016
Rozsvěcovali strom ze hřbitova

Huštěnovice

Rozsvěcovali strom ze hřbitova

Hodným dětem předat sladkosti a ty zlé nastrkat čertům do pytle. S tímto úkolem se každoročně musí...

8. 12. 2016
Královská výstava v královském městě

Uherské Hradiště

Královská výstava v královském městě

Pohádkové království očima předškolních dětí najdete v podkroví Reduty v Uherském Hradišti. Jedná se o každoroční výstavu...

7. 12. 2016
Společným koledováním zahájili advent v Kudlovicích

Kudlovice

Společným koledováním zahájili advent v Kudlovicích

Tak, jak se postupně rozsvěcovaly vánoční stromy na všech důležitých náměstích po celé republice, ozářily stovky žárovek...

7. 12. 2016
TOPlist