FacebookYoutubeInstagram

Komenská přehrada patřila dětem a psům

Komňa Společnost 28. 8. 2019
Komenská přehrada patřila dětem a psům
Foto: Karin HORÁKOVÁ

Rozloučení s prázdninami. I tak by se dala nazvat sobotní akce, kterou uspořádaly na místní přehradě SDH Komňa a Tělovýchovný spolek. K pestrému programu, na kterém nechyběla pro děti Pohádková cesta, diskotéka, opékání špekáčků a sportovní soutěže, přispěli kynologové ze Zlechova. Aby mohli "pejskaři" předvést své umění, potřebovali právě vodu.
Členka Kynologického spolku ze Zlechova Eliška Pancnerová totiž zachraňovala svého tonoucího manžela. Srdce všech si získala především její fena Sisi. "Je to novofundlanský pes a ten vodu miluje a koneckonců i my s manželem máme rádi potápění. Tak jsem se dostala od sportovní kynologie k zájmové záchranařině," vysvětlila paní Eliška. I když Sisi naostro ještě nezasahovala a předvádí se především na výstavách, všechny přítomné ohromila, když doplavala k topícímu se muži a podstrčila mu plovák s lanem. S lanem v zubech a bezvládným mužem vzorně doplavala ke břehu. Další členky klubu Blanka s bílým švýcarským ovčákem Tobim a Saša s německým ovčákem Artexem předvedly ukázky poslušnosti a obrany, předseda zlechovských kynologů Lubomír Obdržálek s fenou Perry vzornou obranu.
Zajímavé odpoledne zakončila diskotéka, přetahování lanem a focení s psími hrdiny. Díky pěknému počasí teklo uherskobrodské pivo proudem, a tak nejen děti, ale i dospělí odcházeli v dobré náladě domů.

Autor: KH

Vaše názory

Osmdesát stárků zavzpomínalo na hody v Bílovicích

Bílovice

Osmdesát stárků zavzpomínalo na hody v Bílovicích

Mimořádná krojovaná událost se konala v Bílovicích. V zámeckém parku se sešlo osm desítek stárků! „Podařilo se...

27. 8. 2019
Děti prožily v Muzeu keramiky úžasný bylinkový týden

Tupesy

Děti prožily v Muzeu keramiky úžasný bylinkový týden

Muzeum keramiky o prázdninách ožívá příměstskými tábory, které děti nenásilnou formou vrací k životu na dědině. Červencové...

26. 8. 2019
Utichl cimbál Miloslava Maňáska...

Staré Město

Utichl cimbál Miloslava Maňáska...

Ve věku 84 let odešel do muzikantského nebe skvělý hudebník, cimbalista a učitel Miloslav Maňásek. Více jak...

23. 8. 2019
Nejpresnější mušku měla ve Stříbrnicích poprvé žena!

Stříbrnice

Nejpresnější mušku měla ve Stříbrnicích poprvé žena!

Na fotbalovém hřišti ve Stříbrnicích se uskutečnil již šestý vzduchovkový přebor o Putovní pohár Honebního společenstva. Ve...

21. 8. 2019
TOPlist