FacebookYoutubeInstagram

Křtilo se za dramatických okolností

Pitín Společnost 25. 7. 2008
Křtilo se za dramatických okolností

Kmotr, zvukový mistr Antony Janů

Foto: pas

Ani bouřka, liják a blesky neodradily Non revolver od křtu nového CD

Pitínský areál u fotbalového hřiště zažil historicky první křest CD domácí kapely Non revolver. „Na desce je šest pecek, které naše věrné fanoušky určitě osloví,“ přesvědčivě upozorňuje kapelník Franta Berčík.

Hosty slavnostního křtu byli Quarantine Suite ze Slavičína, Kobent z Horního Lidče, Praetorián z Nivnice a spřátelený Badyán. Kmotrem se stal zvukař Tonda Janů, který Non revolver vzal pod svá křídla před dvěma lety na Leciánově botě. „Hrozně jsme si jeho přístup pochvalovali, tak se stal naším dvorním zvukařem a hlavně kamarádem,“ vychvaluje novopečeného kmotra kapelník, který skládá většinu textů a hudby. „Já to vždycky na zkoušku přinesu jen v kostře, v akordech a s klukama to pak společně doděláváme,“ nechává nahlédnout do písničkové dílny Franta. „Trochu jsme za ty dva roky změnili repertoár, zaměřujeme se na funk rock, do kapely jsme přizvali dechaře, kteří nás pěkně oživili,“ pochvaluje si kapelník, který neustále sleduje blížící se bouřku.

A pak se to stalo - zatáhlo se, těsně před křtem začal slejvák. Ale i v tomto případě se potvrdilo, že Tonda Janů je kmotr na pravém místě. Nezpanikařil, aparát zabalil do igelitů, kapelu nechal dohrát a v klidu stihnul šampaňským pokřtít nové cédéčko Non revolver. Pokud někdo promeškal možnost vidět křest na vlastní oči, opakovat se bude i na Pivovarských slavnostech v Uh. Brodě. 

Autor: tym

Vaše názory

Každý z hostů přispěje něčím vlastním

Každý z hostů přispěje něčím vlastním

Avantasia - bájný svět, který si v hlavě vytvořil a posléze i převedl do reality zpěvák německé...

25. 7. 2008
Buchlovičtí stárci vzpomínali na náměstí

Buchlovice

Buchlovičtí stárci vzpomínali na náměstí

Setkání generací. Už počtvrté si na buchlovickém rynku dali dostaveníčko hodoví stárci. V kroji i bez něj...

24. 7. 2008
Ondráš v Hluku naposledy?

Hluk

Ondráš v Hluku naposledy?

Vystoupení VUS Ondráš každý očekával s napětím. Kolem zrušení tohoto souboru se vedou dlouhé diskuse na nejrůznějších...

24. 7. 2008
Lásku ke krojům získala po předcích

Hluk

Lásku ke krojům získala po předcích

„Mašle ke krku se musejí zkrátit, jsou příliš dlouhé,“ byla první slova Jarmily Pospíškové, která v neděli...

24. 7. 2008
TOPlist