FacebookYoutubeInstagram

Lovu, lesu, lesu zdar!

Uherské Hradiště Společnost 4. 10. 2009
Lovu, lesu, lesu zdar!

Pepa Korvas uvádí Lončáky.

Foto: pri

Tak byli přivítáni všichni ti, kteří byli zvědaví a přišli se do kina Hvězda podívat na nový český film režiséra Roberta Sedláčka Muži v říji. Díky originálnímu nápadu slevy na vstupné a podávání gurmánských specialit připravovaných kuchaři z Hotelu u Velehradu se prostor foyer kina ještě před promítáním začal hemžit myslivci nebo lidmi v zeleném, kteří si mohli pochutnat na tlačence, klobáskách nebo dobrém guláši, jak jinak než zvěřinovém, dát si panáka zelené nebo myslivce a k tomu všemu si poslechnout live Lončáky z Modré. Před dvouhodinovým snímkem byla připravena také ukázka vábení v podání Jana Niedoby z Prostějova, při které se návštěvníci určitě dobře bavili, byť zábava byla na úkor času, který byl vyhrazen pro autora snímku a jednoho z hereckých představitelů Igora Bareše.

„Na regionální premiéry nejezdím, ale Josef Korvas je jeden z kinařů, kterému jde o film. Multiplexy, to je smrt pro film. Chovají se k němu jako k prodeji rohlíků v supermarketech. A jako rodák z blízkého Zlína jsem na premiéru tedy přijel," prozradil Sedláček v zákulisí před premiérou. Při natáčení měl štáb i herci k dispozici jednoho z nejlepších poradců, a to prvního vicemistra Evropy ve vábení jelenů Josefa Kaprase. Je to film o vábení, a to nejen o vábení jelenů. „Ve filmu je vábení možno chápat z více úhlů. Jak lidé vábí peníze, úspěch nebo pozornost druhých," doplnil Sedláček. 

Autor: pri

Vaše názory

Verešová podpořila Dětský svět

Uherské Hradiště

Verešová podpořila Dětský svět

Ve znamení módních kolekcí návrhářky Camilly Solomon a písniček Michala Davida se nesl v pátek charitativní večer...

4. 10. 2009
Zelená oděla princezny

Praha

Zelená oděla princezny

Ušít reprezentativní večerní, luxusní a extravagantní šaty pro téměř čtyři desítky nejkrásnějších dívek do věku 21 let...

2. 10. 2009
Kdo nedělá pro zisk, dělá pro budoucnost

Uherské Hradiště

Kdo nedělá pro zisk, dělá pro budoucnost

I letos nezapomněl Bob Stránský z Kletru představit práci neziskových organizací v našem regionu. Tato akce je...

2. 10. 2009
Zlámanecký plenér, part II

Zlámanec

Zlámanecký plenér, part II

Již podruhé se uskutečnil v jedné z nejmenších obcí na Slovácku, Zlámanci, malířský plenér. Pod vedením Radany...

2. 10. 2009
TOPlist