FacebookYoutubeInstagram

Maturantka ze Stříbrnic uvaří před televizními kamerami

Bílovice, Stříbrnice Společnost 22. 4. 2020
Maturantka ze Stříbrnic uvaří před televizními kamerami

Soutěžící Prostřeno! Patricie Vaculovičová. • Charakter: Upovídaná, vstřícná, pozorná a někdy výbušná, jsem extrovert • Zájmy: Jezdectví, cyklistika, kánoe a lyžování. Příroda, zvířata, hory a ferraty • Vztah k vaření: Relax a uklidnění • Nesnáší: Koprovou omáčku a rajskou polévku • Očekávání: Těší se na nové recepty a jídla, která ochutná • Motto: Svět je natolik krásný, nakolik si ho sami krásný uděláme

Foto: archiv soutěžící

Čtvrtek provoní menu od Patricie Vaculovičové

PROSTŘENO!

Milovníci pořadů o vaření bedlivě sledují na kanále TV Prima pořad Prostřeno! Tento týden se před kamery postaví soutěžící ze Zlínského kraje. V boji o hlavní výhru 60 tisíc nebude chybět ani osmnáctiletá studentka Stojanova gymnázia na Velehradě a benjamínek soutěže Patricie Vaculovičová.

Přihlášku do soutěže dostala letošní maturantka jako dárek od kamarádek k dosažení plnoletosti. Důležitou roli sehrála také její sestřenka Kateřina Sátorová z Bílovic, která mladé soutěžící poskytla kuchyň!

Právě tady budoucí kantorka vykouzlí kachní paštiku, dýňový krém, kachní prsa s pyré a čokoládový fondant. Menu ochutnají další soutěžící Božena, Vladimíra, Petr a Michal.

Je vidět, že Patricie vsadila na moderní menu. "Chtěla jsem představit novou neobvyklou kuchyní, kterou lidí neznají," vysvětluje mladá studentka.

Držet palce u televizních obrazovek jí rozhodně budou spolužáci a za pár dnů i maturanti z gymnázia na Velehradě, rodiče Pavlína a Silvestr, starší bráchové Václav (úspěšný závodník Armwrestling Hluk, známý pod přezdívkou Lokomotiva) a o dva roky dříve narozený Silvestr, student Vysoké školy baňské v Ostravě, milovník cyklistiky a hlavně pochutin kuchyně svojí sestry.

Ryby, maso, ovoce, zelenina, sacharidy a bílkoviny... "Vybrané suroviny ráda používám převážně doma v kuchyni," přiznala Patricie.

Jelikož čtvrteční hostitelka při studiu brigádničí jako barmanka a recepční v ATC Smraďavka, palce jí budou držet také všechny kolegyně z autokempu i s vedoucím Pavlem Krystýnkem.

Že se Patricie v kuchyni vyzná a umí otáčet, poznají ve čtvrtek diváci populárního kulinářského pořadu Prostřeno! Vyjde mladé hostitelce vše podle představ? Uvidíte na kanálu TV Prima.

Připomeňme, že soutěžící budou bojovat o hlavní výhru a také o diváckou přízeň, která jim může vynést dalších deset tisíc! Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků. Hlasujte každý den od 18.00 do 20.00 a třeba to budete právě vy!

Pokud by Patricie vyhrála, peníze by použila na koupi štěněte novofundlandského psa.

SOUTĚŽNÍ MENU

PATRICIE VACULOVIČOVÉ

1. Kachní paštika s domácím chlebem

2. Dýňový krém s kari

3. Kachní prsa s višňovou omáčkou, bramborovo-batátové pyré

4. Čokoládový fondant

PROSTŘENO! ze Zlínského kraje

Jako první se v dnes k plotně postaví Boženka (51). Pracovnice obecního úřadu je veganka a pro své hosty připraví veganské menu. Boženka se ale při přípravě menu pořádně zapotí. Vždyť jen polévku bude dělat nadvakrát. Nic netušícím hostům bude docela dlouho trvat, než veganku v Božence odhalí. Jak si hosté pochutnají na rostlinné stravě? Bude někomu chybět maso? A jak se ostatní domluví s Boženkou? Bude při jejich večeřích něco jíst? Respektive co bude jíst?
1) Tatarák od Milušky

2) Laksu

3) Segedinský guláš

4) Cheesecake

Druhý večer bude patřit Vladimíře (44). Ta pracuje v penzionu a ve volném čase ráda šije, vaří, věnuje se bytovému designu a zahradě. Baví jí renovace nábytku a ráda sbírá staré věci. Vlaďka je žena podnikavá. Jak se jí bude dařit u plotny? Vlaďka připraví menu nejen pro masožrouty, ale i pro Boženku. Bude pro ni připravovat rostlinné varianty. Stihne Vlaďka potom všechno připravit? Podaří se jí zvládnout i rostlinné varianty tak, aby byly chutné? Vlaďčino menu zní lákavě:

1) Slané trubičky a lehký salátek v sýrovém hnízdečku

2) Rodinná polévka

3) Losos s bylinkami

4) Tvarohová dobrota

Petr (27) sice vystudoval obchodní akademii, ale živí se jako zedník. Rád chodí cvičit do posilovny, hraje fotbal, florbal a hokej. Baví ho hrát také online hry na počítači. Petr žije sám, ale doma má kytičky a to budou jeho soupeřky hodně řešit. Má rád pečené vepřové koleno. Nějaké veganství ho moc nezajímá. A tak k tomu také přistoupí. Boženka dostane víceméně to, co ostatní. Nají se vůbec? Petr bude mít co dělat, aby připravil své vlastní menu. Knedlíky mu dají zabrat. Zapomene do nich dát vajíčko a divná hmota se mu rozvaří. Podaří se je zachránit? Jak dopadnou ostatní pokrmy? Pro své hosty chystá:

1) Celozrnné jednohubky s avokádovou pomazánkou a lososem

2) Smetanovo-česneková polévku

3) Pečenou kachnu s červeným zelím

4) Čokoládový cheesecake

Čtvrteční hostitelkou bude již zmiňovaná Patricie ze Stříbrnic (18).

(více informací výše)

Páteční večer si vezme na starosti Michal. Mladý hostitel pracuje v zahraničí jako montér a když se vrací domů, žije s maminkou. Michal má rád šéfkuchaře a jejich recepty. A pokusí se je napodobit. Podaří se Michalovi navařit, jako vaří šéfkuchaři? Anebo se ukáže, že když dva dělají totéž, není z toho stejné jídlo? A jak přitom složitém menu zvládne chystat jídla pro veganku Boženku? Michal se rostlinné výzvy rozhodně nebojí. A proč se bude listovat Kamasutrou? Na co ji Michal používá? A proč ji nastraží pro zvědavé hosty? A jak celý týden dopadne? Co Michal připraví? Nachystá šéfkuchařské menu:

1) Špagety s krevetami

2) Brokolicový krém

3) Hovězí Wellington

4) Mléčný řez

Vyhraje dobré jídlo, anebo zvítězí jiné pohnutky? Napínavé to bude až do konce!

Autor: Pavel PAŠKA
Inzerce

Vaše názory

Koncert pro zdravotníky sledovaly tisíce diváků

Slovácko

Koncert pro zdravotníky sledovaly tisíce diváků

Stovky diváků ve středu 8. dubna v 8 hodin večer, další tisíce ze záznamu. Více než 15...

20. 4. 2020
Divadelníci se zapojili do výzvy, na sociálních sítích zpívají a tančí

Slovácko

Divadelníci se zapojili do výzvy, na sociálních sítích zpívají a tančí

Městské divadlo Brno se rozhodlo zpříjemnit si karanténu po svém. Na sociálních sítích rozjelo výzvu, kdy se...

14. 4. 2020
Koncert pro lékaře a sestry: herci děkovali zdravotníkům

Uherské Hradiště

Koncert pro lékaře a sestry: herci děkovali zdravotníkům

Díků není nikdy dost - takový název dostal unikátní koncert, který ve středu 8. dubna odvysílalo Slovácké...

10. 4. 2020
Knížákovy loutky míří na Slovácko

Uherské Hradiště

Knížákovy loutky míří na Slovácko

Profesor Milan Knížák završí v nejbližších dnech významné životní jubileum. I přes svých osmdesát let si udržuje...

10. 4. 2020
TOPlist