FacebookYoutubeInstagram

Motorkářky v Ořechově umí závodit

Ořechov Společnost 15. 7. 2015
Motorkářky v Ořechově umí závodit
Foto: Jakub Ketman

Pro ženy byla letos zřízena speciální kategorie

Ořechovem se opět po roce rozléhalo burácení motorek. Olevanec cup přilákal motocyklové fanoušky na trať za obcí už počtvrté. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Nejvíce závodníků se zúčastnilo závodu kategorie Klasik. V ní bojovaly pouze pionýry bez sportovních úprav. Z domácích závodníků se v bodovaných rozjížďkách dařilo nejvíce Zdeňku Kuchařovi. „Letos sice nepřijelo tolik soupeřů jako v předchozích ročnících, ale i tak je tady dost silná konkurence,“ řekl Zdeněk Kuchař. Ze třech bodovaných rozjížděk postoupilo do finálové jízdy vždy deset závodníků. To platilo i v kategoriích Speciál a Pitbike.

Nově se ve speciální kategorii objevily také ženy. Myšlenka zařadit do programu závod žen vznikla krátce před pořádáním akce, a tak nebyl zájem o tuto kategorii příliš velký. Na start se postavily celkem čtyři závodnice. Hned po startu se do čela dostala Soňa Brhelová a luxusní náskok jí vydržel až do cíle. „Byla jsem ráda, že jsem vůbec dojela. V tréninku jsem pořád padala a na vítězství jsem dnes neměla ani pomyšlení,“ popsala své dojmy po dojezdu do cíle Soňa Brhelová. Na domácí trati se tak stala historicky první vítězkou ženské kategorie. Domácí se ale dočkali ještě jednoho prvního místa. V dramatickém předposledním kole finálové jízdy pitbiků se na vedoucí pozici dostal Bedřich Špendlík a tam se udržel až do průjezdu cílem.

Autor: ket

Vaše názory

Striptýz AC/DC skončil recesí

Uherský Brod

Striptýz AC/DC skončil recesí

V rámci II. ročníku hudebního festivalu Brodfest dorazily do Uherského Brodu revivalové kapely světových hvězd. Festival zahájila...

14. 7. 2015
Plné náměstí přivítalo Iné Kafe

Uherské Hradiště

Plné náměstí přivítalo Iné Kafe

Letošní Slovácké léto je za námi. Uherské Hradiště si užilo deset dní sportování a skvělé hudby. Začátek...

14. 7. 2015
Arakain s Luckou Bílou ovládly Kopaničárské

Starý Hrozenkov

Arakain s Luckou Bílou ovládly Kopaničárské

Ač mezi některými národy ve světě panuje nenávist, v případě Moraváků a Slováků to rozhodně neplatí. Svědčí...

13. 7. 2015
Buchlov je srdeční záležitost

hrad Buchlov

Buchlov je srdeční záležitost

Na sto dvacet kovářů a nožířů se utkalo o vítězství na devátém ročníku Kovářských dnů na hradě...

13. 7. 2015
TOPlist