FacebookYoutubeInstagram

Na ořechovku jedině do Ořechova

Ořechov Společnost 29. 10. 2015
Na ořechovku jedině do Ořechova
Foto: Jakub Ketman

Ochutnávala se i zahraniční obdoba oblíbeného likéru

Ani letos ořechovští motorkáři nezaháleli a připravili už čtvrtý ročník degustace oblíbené ořechovky. A i tento rok se pokračovalo v trendu, kdy počet vzorků rok od roku roste. Na degustátory jich čekalo přes dvě stě. "Oproti loňskému ročníku jsme zaznamenali nárůst počtu vzorků téměř o sto," řekl Martin Rokyta, jeden z organizátorů akce.

Mezi ořechovkami se i letos objevily likéry vytvořené z rozdílných základů. Největší zastoupení měly ořechovky se základem z vínovice, ale nechyběla ani režná, kalvádos, trnka nebo jablko. Na seznamu ochutnávaných položek se objevily i dva zahraniční vzorky z Chorvatska a z Černé Hory. "Přivezl jsem z dovolené nějaké místní vzorky, které jsem tam koupil na trhu. Chtěl jsem, abychom měli nějaké porovnání se zahraničím," prozradil Lukáš Stodůlka, organizátor, který si letos poprvé vyzkoušel i roli porotce.

Týden po degustaci následuje samozřejmě košt ořechovek, na který je zvána veřejnost. Koná se v sobotu 31. října od 16.00 v sále kulturního domu. Nebude chybět vyhlášení nejlepšího likéru, ochutnávka ořechových buchet a to vše bude doprovázeno živou hudbou.

Autor: ket

Vaše názory

Od dětství k dospělosti

Uherské Hradiště

Od dětství k dospělosti

Včera za velmi bohaté účasti veřejnosti byly v Galerii Slováckého muzea slavnostně otevřeny poslední dvě výstavy letošní...

29. 10. 2015
Zasadili nové stromy

Uherské Hradiště

Zasadili nové stromy

Tři trnky, jedna hrušeň a jedna jabloň. Přesně tolik nových stromků vysadili v sobotu odpoledne návštěvníci přírodního...

29. 10. 2015
Když módní projekty pomáhají

Ostrožská Nová Ves

Když módní projekty pomáhají

To, že to i letos bude velkolepé, tušili všichni návštěvníci už při zakoupení vstupenek na módní přehlídku...

28. 10. 2015
Pohár putoval do Dance studia Ostrava

Uherské Hradiště

Pohár putoval do Dance studia Ostrava

Odlesky třpytek, kamínků a flitrů letos poosmé rozzářily sál hradišťského Klubu kultury v rámci taneční soutěže O...

28. 10. 2015
TOPlist