FacebookYoutubeInstagram

Na pomlázku k dětem a za nemocnými

Uherské Hradiště Společnost 16. 4. 2012
Na pomlázku k dětem a za nemocnými
Foto: Eva Nováková

Recept jak vnést sváteční jarní atmosféru i tam, kde není každý den až tak jednoduchý, znají studenti ze souboru CM Průmyslovjan při SŠPHZ Uherské Hradiště. Rozhodli se totiž letos vyrazit na pomlázku nejdříve za dětmi do základní školy speciální a pak za nemocnými ze Zdravotně sociálního střediska Uherskohradišťské nemocnice. Klienti těchto zařízení nadšeně přivítali jejich vystoupení a potěšili se písničkami od srdce, které tematicky ladily s typickými symboly jarních svátků. Krásně vyzdobená oddělení, mazance na stole, usměvavý personál a spokojené zpívající tváře těch, pro které písničky zněly, dojaly k slzám všechny přítomné.

Studentům, kteří se nezapomínají zastavit a potěšit ty, kteří to moc potřebují, patří uznání. Odměnou jim nebyl jen dlouhý potlesk a prosby o přídavky, ale také ručně vyrobená vajíčka od sestřiček, které klientům poskytují náročnou ošetřovatelskou péči, ale také tolik potřebnou duchovní oporu.

Předvelikonoční atmosféru zpříjemnila cimbálovka také na akci Jarní tvořivé dopoledne s tradičními řemesly, kterou uspořádala ve svých prostorách Základní škola speciální Uh. Hradiště. Nejen k poslechu, ale i k tanci zahráli žáci pod vedením Pavla Šupky dětem různých věkových kategorií.

Autor: Jitka Hůsková

Vaše názory

Arakain s Bílou dostaly narozeninové dorty

Březolupy

Arakain s Bílou dostaly narozeninové dorty

Beznadějně vyprodaná hala v Březolupech vítala o Velikonoční neděli českou metalovou legendu Arakain, která na výroční turné...

14. 4. 2012
Herci skončili za mřížemi

Zlín

Herci skončili za mřížemi

Minulou neděli bylo ve zlínské zoologické zahradě hodně živo. Apríl totiž spolu se zvířaty v klecích strávili...

13. 4. 2012
Hrkáči ve Veletinách

Veletiny

Hrkáči ve Veletinách

Letošní hrkání ve Veletinách začalo na Zelený čtvrtek úderem osmnácté hodiny. Zdejší kluci, jak bývá zvykem, se...

13. 4. 2012
Hrkání mají na starost děti

Podolí

Hrkání mají na starost děti

I letos se o Zeleném čtvrtku vydaly děti z Mateřské školy v Podolí na velikonoční obchůzku vesnicí....

13. 4. 2012
TOPlist