FacebookYoutubeInstagram

Návštěvníky přivítala noční bazilika

Velehrad Společnost 15. 6. 2016
Návštěvníky přivítala noční bazilika
Foto: ket

Noc kostelů poskytla dětské prohlídky i gregoriánský chorál

Velehradská bazilika se v pátek opět po roce zapojila do akce s názvem Noc kostelů. Veřejnosti poskytla možnost prohlédnou si exteriér i vnitřní prostory v netradičním duchu. Po mši svaté určené dětem začala komentovaná prohlídka baziliky právě pro nejmenší návštěvníky. Interaktivní procházka po velehradském skvostu ukázala dětem a jejich rodičům netradiční náhled do historie a na výzdobu baziliky. Děti si vyzkoušely roli mnichů, napodobovaly sochy uvnitř baziliky a vyslechly si evangelium z kazatelny.

Tím ovšem velehradská Noc kostelů neskončila. Následovalo vystoupení dětské cimbálové muziky Džbánek, se setměním začala prohlídka baziliky pro dospělé, která byla zaměřena na boční kaple. Návštěvníci se také dočkali představení scholy Nekonečno z Dolního Němčí. „Na scholu navázali domácí se specialitou, která rozhodně nebývá každý rok. Jednalo se o zpěv gregoriánských chorálů v podání velehradského chrámového mužského sboru,“ řekl Petr Slinták, koordinátor kulturních aktivit poutního areálu Velehrad.

Děti si během večera ještě mohly připomenout 700. výročí narození Karla IV., a to výrobou královské koruny v křížové chodbě velehradské baziliky.

Autor: ket

Vaše názory

Starosta sám bránil hrad

Boršice

Starosta sám bránil hrad

Více než sto šedesát turistů se v sobotu vydalo na tradiční Boršickou 30. Ranní zatažená obloha neodradila...

15. 6. 2016
Ohni vzdorují už 130 let

Uherský Ostroh

Ohni vzdorují už 130 let

Velké oslavy kulatého výročí připravili pro veřejnost požárníci z Uherského Ostrohu. Místní Sbor dobrovolných hasičů slaví v...

14. 6. 2016
Pod majákem řádili bigbíťáci

Staré Město

Pod majákem řádili bigbíťáci

Pohodová atmosféra v sousedství kovozoo, oblíbené písničky, přiměřený zralý věk, spousta přátel a kamarádů se stejnou láskou...

14. 6. 2016
Blíží se konec unikátních výstav

Uherské Hradiště

Blíží se konec unikátních výstav

Již pouze týden, přesněji do 19. června, potrvají dvě unikátní výstavy v galerii Slováckého muzea v Uherském...

13. 6. 2016
TOPlist