FacebookYoutubeInstagram

Nejlepším vinařem regionu Vaďura

Polešovice Společnost 22. 8. 2018
Nejlepším vinařem regionu Vaďura
Foto: adel
Inzerce

O titul TOP víno Slovácka soupeřila dvacítka vinařství

Již pojedenácté se v Polešovicích odehrál boj o titul TOP vína Slovácka. Prestižní soutěž si mezi vinaři a širokou veřejností získává čím dál větší oblibu.

Do letošního ročníku TOP Víno Slovácka se přihlásilo rekordních 20 vinařských podniků. Osmnáctičlenná komise v čele s Vojtěchem Masaříkem ochutnala celkem 111 vzorků, z toho 96 bílých, 9 červených a 6 růžových vín. Přestože v letošním ročníku došlo k částečné obměně vystavovatelů, největší úspěchy sklidilo opět domácí vinařství Vaďura.

Za TOP víno Slovácka 2018 bylo letos označeno na prvním místě Chardonnay právě z tohoto polešovického vinařství. Druhou příčku obsadilo Víno Masarik s Floriankou a na třetí pozici zůstala Pálava opět z vinařství Vaďura. „Nikdy víno neděláme s tím, že to bude někde nejlepší na výstavě, ale jde nám o to, aby chutnalo našim zákazníkům, a když shodou okolností vyhraje na výstavě, samozřejmě to podpoří prodej a udělá velkou radost,“ prozradil Zbyněk Vaďura, syn Jaroslava Vaďury.

Po vyhlášení TOP vín Slovácka propukl v multifunkčním areálu kulturní program, po kterém se návštěvníci mohli vydat do Vinohradské uličky, kde ochutnali nejen oceněná vína od místních vinařů.

Autor: adel

Vaše názory

Náměstí zaplnily veterány

Uherské Hradiště

Náměstí zaplnily veterány

Na pouť Moravským Slováckem se vydaly historické vozy a motocykly. Během sobotního dopoledne kompletně zaplnily Masarykovo náměstí...

21. 8. 2018
Premiéra nové Kaliny vyšla na jedničku

Babice

Premiéra "nové" Kaliny vyšla na jedničku

Do Babic se opět sjely desítky folkloristů, aby ukázaly svůj taneční a pěvecký um návštěvníkům letošního ročníku...

20. 8. 2018
Soutěže ovládli Veleťané

Popovice

Soutěže ovládli Veleťané

V sobotu se v areálu Amfíku Bukovina v Popovicích uskutečnil třetí ročník Dne mikroregionu Dolní Poolšaví. Setkali...

18. 8. 2018
Staroměstská kapela odstartovala turné po slováckých hodech

Jankovice

Staroměstská kapela odstartovala turné po slováckých hodech

Už třetím rokem nevévodili hodovému průvodu v Jankovicích stárci. Letos dokonce chasu tvořily jen čtyři krojované páry...

17. 8. 2018
TOPlist