FacebookYoutubeInstagram

Nejslabší účast kynologů

Buchlovice Společnost 26. 9. 2013
Nejslabší účast kynologů
Foto: pas

Po čtyřech letech se do Buchlovic vrátila výstava psů

Zámecký park vyměnil návštěvníky pamětihodností a obdivovatelé fuchsií za myslivce a milovníky psů, kteří se do Buchlovic po čtyřech letech opět sjeli z celé České republiky. Dvanáctý ročník oblastní výstavy psů všech plemen, pořádaný Českomoravskou kynologickou jednotou společně s Výstavním výborem Uherské Hradiště, byl obohacen o speciální klubovou výstavu českých fousků, honičů a slovenských kopovů. V osmi kruzích se hodnotilo na výbornou, velmi dobrou a dobrou. V různých třídách se o tituly ucházelo 175 vystavovatelů se 191 čtyřnohými soutěžícími. „Letos je bohužel velmi malá účast. Před čtyřmi lety tady bylo více než jednou tolik psů," posteskl si Karel Blahušek, ředitel výstavy, který u psů znaleckým okem společně s rozhodčími hodnotil celkový dojem, kvalitu srsti, chrup, barvu očí, pohyb psa v kruhu a souhru pána se psem.

Chovatelé padesátky plemen si během výstavy vyměňovali zkušenosti, předávali kontakty a rodiče s dětmi si přišli do společnosti kynologů zpříjemnit deštivou sobotu.

"Připadá mi, že je tady méně účastníků, než bývávalo v minulosti, ale i tak je příjemné podívat se na předvádění jednotlivých psů, odlišnosti plemen a hlavně poslušnost. Aspoň můžu děckám názorně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi jezevčíkem, bíglem a českým fouskem," usmívá se spokojeně František Pinkas z Uh. Brodu, drže za ruku dva neposedné vnuky.

Autor: iva

Vaše názory

Krojované zdobily speciální hodové placky

Jalubí

Krojované zdobily speciální hodové placky

Předposlední zářijový víkend v Jalubí opět patřil hodům. Hodinu po poledni se začala scházet chasa u místního...

25. 9. 2013
Vařili v moři i pro bezdomovce

Uherské Hradiště

Vařili v moři i pro bezdomovce

Netradičním zpestřením Slováckých slavností vína a otevřených památek bylo otevření Slovácké jídelny na Palackého náměstí. Po oba...

25. 9. 2013
Kunovická škola slavila stovku

Kunovice

Kunovická škola slavila stovku

Základní škola Kunovice, Červená cesta, oslavila stté výročí svého založení. Oslavy odstartovala mše svatá v kostele sv....

25. 9. 2013
Starostovi povolení předal starosta

Vážany

Starostovi povolení předal starosta

"Všichni krojovaní vínečko pijou, ale stárečku s právem ještě nemajou. Tož jsem to došel napravit k tomuto...

25. 9. 2013
TOPlist