FacebookYoutubeInstagram

Nejstarší hasič Stříbrnic třináct let fáral v Ostravě

Stříbrnice Společnost 16. 8. 2018
Nejstarší hasič Stříbrnic třináct let fáral v Ostravě

Členové sboru SDH Stříbrnice v roce 2018 se starostou obce.

Foto: pas

Václav Prukner se přiženil na konci padesátých let ze Zvěrkovic do Stříbrnic. Po třinácti letech na dole v Ostravě vyměnil fárání za ostrahu Mesitu. V roce 1963 se také stal členem sboru dobrovolných hasičů. O víkendu, na oslavách 120. výročí SDH Stříbrnice, převzal Václav Prukner z rukou náměstka starosty OSH Uh. Hradiště Tomáše Bartoně ocenění za věrnost a za 50 let obětavé práce u sboru.

"Dřív se cvičívalo jinak, na sucho, a nesměly se dělat chyby," zavzpomínal nejstarší aktivní hasič ze Stříbrnic. Jako zástupce velitele sboru vedl k ochraně osob a zdraví i svoji dceru Alenu. Dnes jsou aktivní jeho vnuk David Mikula s ženou Jitkou (oba obdrželi medaile za 10 let působení ve sboru) i pravnuci Vašek a Verunka.

Na sobotních oslavách medaile za věrnost převzala z rukou náměstka OSH UH a starosty obce Petra Matouška více jak dvacítka místních členů. Ještě předtím otec Anton Kasan a otec Vavřinec Černý posvětili novou stuhu, které bude připomínat toto nádherné výročí.

Do Stříbrnic přijeli starostové a členové sborů dobrovolných hasičů z Uh. Hradiště, Osvětiman, Újezdce, Kostelan, Kudlovic, Starých Hutí, Šarov, Velké a Bílovic.

V nedaleké hasičské zbrojnici připravili výstavu fotografií a prohlídku vybavení a techniky. Poté na malém hřišti proběhla ukázka práce dobrovolných a profesionálních hasičů. Večer oslavencům vyhrával V.S.P. Band.

Autor: pas

Vaše názory

Punčocháče řvali i distingované dámy a usedlí pánové

Strážnice

Punčocháče řvali i distingované dámy a usedlí pánové

Vrcholem Buchlovského hudebního léta byl koncert Chinaski v zámeckém amfiteátru Strážnice, který byl mezi festivalovými sety jediným...

15. 8. 2018
Starostové tipovali velikosti pánských trenek

Slavkov

Starostové tipovali velikosti pánských trenek

Ve Slavkově se konala velká událost. Jednalo se vlastně o dvě velké akce, které se spojily v...

15. 8. 2018
Ééééjholahéééj zní ještě dnes v uších...

Uherské Hradiště

Ééééjholahéééj zní ještě dnes v uších...

Hlavním mottem polského festivalu Swieto Dzieci Gór ve městě Nowy Sacz, na který vyrazila nerozlučná parta Hradišťánku...

14. 8. 2018
Starosta obdaroval andělské zpěvačky dortem a květinou

Kudlovice

Starosta obdaroval "andělské" zpěvačky dortem a květinou

U Strmenských se tradičně na Medovém zpívání setkaly mužské a ženské sbory. Do Kudlovic přijely pěvkyně z...

14. 8. 2018
TOPlist