FacebookYoutubeInstagram

Ohnica znovu rozpohybovala tančírnu

Uherské Hradiště Společnost 11. 12. 2015

Je lepší čas obnovit staré tradice než na Mikuláše? Na to dostali odpověď návštěvníci tančírny s názvem A 35+. Po neúprosném nátlaku ze strany některých amatérských folklorních nadšenců David Pavlíček neodolal a znovu navázal na taneční večery za doprovodu cimbálových muzik.

Po dvouleté pauze navázala CM Ohnica tanečními večery přesně tam, kde byly přerušeny. Letos ovšem už ne v atraktivních kostýmech andělů, ale pouze v roli krojovaných hudebníků. I přes to dokázali všechny návštěvníky zvednout ze židlí a rozezpívat. Pro snadnější prolomení ostychu mezi tanečníky si pořadatelé jako hosty pozvali pět tanečních párů z folklorního souboru Kunovjan. Děcka neváhala a okamžitě se ujala velení. Všichni se proto mohli přiučit něčemu novému od opravdových znalců. Folklorní tančírna se nesla v přátelském duchu, kdy si znovu mohli zatančit i tanečníci, kteří si v „kramflecích“ nejsou stoprocentně jistí. Pro motivaci byla vyhlášena soutěž o dvě CD Ohnice. Přísná porota složená ze samotných kluků z Ohnice se musela dohodnout na dvou nejaktivnějších tanečnících, kteří si následně cenu odnesli.

Všem příznivcům těchto tanečních večerů David Pavlíček slibuje, že jich bude ještě spousta. Ten nejbližší se uskuteční v únoru roku 2016. Novinou se stane jejich tematické zaměření. Tanečníci se tedy mohou těšit na tančírnu Fašankovou, Slunovratovou anebo tu, která se uskuteční v rámci Slavností vína.

Autor: ADÉLA NĚMCOVÁ

Vaše názory

Jarmark zaznamenal rekordní počet prodejců

Osvětimany

Jarmark zaznamenal rekordní počet prodejců

Prodejci tradičního adventního i vánočního zboží zaplnili Obecní dům v Osvětimanech. Už čtvrtý vánoční jarmark přilákal velké...

11. 12. 2015
Oživování si chce vyzkoušet každý

Uherské Hradiště

Oživování si chce vyzkoušet každý

První školáci dorazili na nový výukový program „Další prosím aneb Návštěva u doktora“, který připravil Petr Novotný,...

10. 12. 2015
Slovácku přibyl nový básník

Staré Město

Slovácku přibyl nový básník

Nevšední umělecký zážitek čekal na návštěvníky, kteří v pátek večer zavítali do Jezuitského sklepa ve Starém Městě....

10. 12. 2015
Vánočními výrobky vydělávali na studium adoptovaného chlapce

Zlechov

Vánočními výrobky vydělávali na studium adoptovaného chlapce

Tradiční jarmark ve Zlechově přinesl do prostor sálu obecního úřadu adventní a vánoční výrobky spojené s tvořivými...

10. 12. 2015
TOPlist