Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Operní pěvec Zdeněk Plech zapěl koledy i árie

Staré Město Společnost 9. 1. 2019
Operní pěvec Zdeněk Plech zapěl koledy i árie
Foto: KM

The Gospel Family zazpívala společně se sólistou Národního Divadla

Velkolepý koncert si užilo více jak pět stovek návštěvníků, kteří zavítali do areálu Kovozoo ve Starém Městě. Zde, vedle kovo-dřevěného betlému v životní velikosti, uspořádala společnost REC Group ve spolupráci s Televizí TVS vánoční koncert v podání slovenského gospelového souboru z Novej Dubnice The Gospel Family.

Sbor vystoupil ve Starém Městě s třiceti zpěváky a zpěvačkami a pod taktovkou sbormistra Juraje Horta a zazpíval písně v češtině, angličtině, latině i svahilštině. Vzácným hostem koncertu byl operní pěvec, sólista opery Národního divadla a hvězda opery v Torontu, Phoenixu či Berlíně Zdeněk Plech, který se sborem absolvoval sérii koncertů a zazpíval si s nimi jak árie, tak vánoční koledy.

Sérii devíti koncertů uspořádala společnost Amfora v čele se známým moderátorem Petrem Salavou, který se se sborem The Gospel Family setkal poprvé úplně náhodou. „Bylo to při velkých vánočních koncertech Karla Gotta, Jitky Zelenkové a dalších hvězd, které se konaly na Slovensku, a oni tam byli jako takzvaní předskokani,“ zavzpomínal Salava. O tom, že se z pracovního vztahu Salavy a sboru The Gospel Family stalo přátelství, svědčil i fakt, že loučení s koncertní šňůrou probíhalo se slzami v očích. Petr Salava i Zdeněk Plech obdrželi od souboru Gospel Grammy, tedy mimořádné ocenění pro významné přátele sboru. Ti, kteří letošní koncerty The Gospel Family nestihli, nemusejí zoufat. Jak potvrdil sám Petr Salava, už je více než jisté, že v příštím roce se bude v koncertech pokračovat, a je možné, že se dočkají také fanoušci na Slovensku, nejen v České republice.

Autor: KM

Vaše názory

Ples oslavil deset let

Horní Němčí

Ples oslavil deset let

Výzdoba v barvách obecního znaku vítala návštěvníky jubilejního desátého Hopsáckého plesu v Horním Němčí. Ten se nesl...

8. 1. 2019
Petr Bende okouzlil Nezdenské tetičky

Nezdenice

Petr Bende okouzlil Nezdenské tetičky

Již se stalo tradicí, že se po Novém roce koná v Nezdenicích koncert skvělého zpěváka a muzikanta...

7. 1. 2019
Klub Mír se otřásal v základech pod přívalem muziky

Uherské Hradiště

Klub Mír se otřásal v základech pod přívalem muziky

Na Míru bylo ke konci roku pěkně veselo! Někde tiše rozjímali, bilancovali a těšili se na nejkrásnější...

7. 1. 2019
Koncert pomohl hendikepovanému Prokopovi

Uherský Brod

Koncert pomohl hendikepovanému Prokopovi

V Muzeu Jana Amose Komenského se uskutečnil krásný koncert, který uspořádal ženský pěvecký sbor Čerešňa, cimbálová muzika...

6. 1. 2019
TOPlist