FacebookYoutubeInstagram

Oprášené vzpomínky se stříháním pásky

Traplice Společnost 3. 7. 2014
Oprášené vzpomínky se stříháním pásky
Foto: pri
Inzerce

O víkendu nebylo v Traplicích neveselo ani truchlivo, jak se zpívá v jedné ze známých pohádek. Po třiceti letech děti prožívaly to, co jejich rodiče. Mohly vyrazit na dobrodružnou stezku Z pohádky do pohádky. Jako bonus jim bylo slavnostně otevřeno víceúčelové sportovní hřiště.

Když se maminky na mateřské nudí, přináší to zajímavé ovoce. Kromě vzpomínek také desítku ušitých pohádkových kostýmů. Hned v úvodu našeho povídání jsem jednu ze zmíněných maminek rozesmál. "Ano, na mateřské se nudím," odpověděla pobaveně Radka Slavíková. "Po loňském fotbalovém dni nás napadlo, že bychom mohli oprášit dětský den. Přípravy zabraly dva měsíce. V plánu bylo sedm stanovišť, ale pro velký zájem spolupodílet se ze strany ostatních maminek na MD, školky, hasičů a sportovců jsme trasu museli prodloužit a rozšířit na stanovišť jedenáct," dodala jedna z akčních maminek, která s oblibou a radostí vzpomíná na dětské dny, kterých se sama před třiceti lety účastnila.

Po splnění všech úkolů v cíli předali královna a král všem účastníkům pamětní medaili Z pohádky do pohádky. Zbylý čas sobotního odpoledne vyplnilo dvanácté a třinácté nesoutěžní zastavení. Piráti vytvořili pohádkovou diskotéku a s Křemílkem a Vochomůrkou vznikl nejeden krásný malovaný obrázek.

Pozornosti neuniklo přestřižení pásky nového víceúčelového sportovního hřiště. "Toto hřiště je prvním objektem z vypracované studie, která má v dlouhodobém plánu proměnit prostor za Jednotou v místo, kde se budou konat různé společenské akce. Dále vznikne zázemí, bufet a areál s pódiem o kapacitě 250 míst k sezení," prozradil Milan Rozum, starosta obce. Sportoviště mohou využívat milovníci tenisu, volejbalu, fotbalu, basketbalu, nohejbalu, házené a dodavatel povrchu potvrdil, že v zimě se může proměnit v ledovou plochu. "Mládež může hřiště využívat kdykoliv s přihlédnutím na rozepsaný harmonogram. Do patnácti let je podmínkou dohled dospělé osoby," dodal starosta, který přislíbil, že pro rychlejší informovanost bude zprovozněn rezervační systém na internetu.

Autor: pri

Vaše názory

Mořské dobrodružství v Živé vodě

Modrá

Mořské dobrodružství v Živé vodě

Živé vodě v Modré se podařilo ulovit extra pozoruhodný kousek. Pokochat se areálem, který vyrostl na popud...

3. 7. 2014
Lety byly beznadějně vyprodané

Kunovice

Lety byly beznadějně vyprodané

Na den přesně a opět ze vzdušného prostoru v Kunovicích děti odletěly na prázdniny. A že jich...

2. 7. 2014
Hlavní cena zamíří na pekáč

Stupava

Hlavní cena zamíří na pekáč

Na Stupavě se o víkendu zdvojnásobil počet obyvatel. Chvíli po čtvrté hodině se o to postarali návštěvníci...

2. 7. 2014
Moderní Veselí

Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

Moderní Veselí

Vpravdě historický den zažili v pátek ve Veselí nad Moravou. Místní radnice udělala nejprve velkou radost především...

2. 7. 2014
TOPlist