Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Pivovar uvařil Jarošovskou Cérku

Jarošov Společnost 12. 10. 2018
Pivovar uvařil Jarošovskou Cérku

Skupina Fata Morgána měla v Jarošově veřejnou premiéru.

Foto: pas

Poprvé se objevila Fata Morgána

Stejně jako účastníci Na kole vinohrady uzavřeli cyklostezky, Slovácký Oktoberfest uzavřel pivní sezonu. Mnozí milovníci bílého nebo červeného po cestě přes Jarošov tady zastavili a ochutnali pěnivý mok.

Zatímco v Mnichově gradoval OktoberFest, jeho slovácká odrůda se uskutečnila ve zdech Jarošovského pivovaru. Všechna "domácí" piva tekla proudem, nechyběly soutěže a hudební program.

Na výčepu klasiku 10, 11 a 12% doplnila novinka - Jarošovská Cérka (13%). "Nový speciál je spodně kvašený ležák s ovocnou chutí," popsala Gabriela Uherková, manažerka pivovaru, nové "babské" pivo. Nechyběl ani tmavý Rochus 16% nebo Šohaj 14%.

Z účastníků výstavy Pivo a tabáček ve Slováckém muzeu bylo vylosováno hned pět doživotních kmotrů, kteří "otevřou" nové muzeum Jarošovského pivovaru, kam se část exponátů z budovy ve Smetanových sadech přestěhuje. Nová expozice poprvé uvítá návštěvníky 9. listopadu v 17.00.

Jedním z pěti kmotrů je Robert Daníček z Kunovic. Pracovník ostrahy v podniku Linea Nivnice označil Jarošovský pivovar za sympatický a jeho pivo mu chutná. "Jarošovské pivo je první, které jsem ochutnal a vždy rád pil," prozradil Daníček na Oktoberfestu a zavzpomínal na hašteření Jarošova a Ostrohu, řešení zelených nebo hnědých láhví. "Pivovar je velký, jeden kmotr by mu nestačil," vysvětlila Gabriela Uherková, proč nově otevřené jarošovské muzeum bude mít pět sudiček. Kromě Roberta Daníčka se u kolébky objeví Jan Lexa, Vlasta Frýzová, Pavel Lůčný a Petra Jílková.

Víkendový Slovácký Oktoberfest nebyl jen o pivu a pečenému selátku, ale i o pivních soutěžích. Kdo nejrychleji vypije tuplák nebo pivní štafeta. Než zahrála kapela Sekec, měli na pódiu prostor krojovaní a premiérově kudlovická kapela Fata Morgána. Ta se přerodila ze skupiny Puškvorec, kterou doplnil známý bubeník Vlastik Němeček. A k Ivo Caudrovi se přidala zpěvačka Andrea Bučková. "Budeme hrát pro radost, nehodláme se stát bigbítovou kapelou," vysvětlil bývalý bubeník V.S.P. Bandu.

Autor: pas

Vaše názory

Půjčený stárek zažil hodovou premiéru

Tučapy

Půjčený stárek zažil hodovou premiéru

O víkendu si hodový průvod v Tučapech vyzvedl dvojici stárků. Náročné role se letos ujal Vojtěch Hanáček...

11. 10. 2018
Vánoce tentokrát s předstihem

Uherské Hradiště

Vánoce tentokrát s předstihem

S nadsázkou lze říci, že poprvé v novodobých dějinách předbíhá mikulášskou, ale i vánoční nabídkou Slovácké muzeum...

10. 10. 2018
Mladé táhla Matějská a koncerty, dospělí volili a modlili se!

Uherský Brod

Mladé táhla "Matějská" a koncerty, dospělí volili a modlili se!

Volební víkend nijak neovlinil Růžencovou pouť v Uherském Brodě. Ve městě tradičně vyhráli lidovci. Věřící v sobotu...

10. 10. 2018
Cyklisté uzavřeli stezky

Uherské Hradiště

Cyklisté uzavřeli stezky

Na sedm stovek účastníků se vydalo na celkem devět tras v rámci akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska....

9. 10. 2018
TOPlist