FacebookYoutubeInstagram

Pohoda ve filmovkářích zůstane napořád

Uherské Hradiště Společnost 5. 8. 2019
Pohoda ve filmovkářích zůstane napořád

Závěrečná fotografie všech zainteresovaných v LFŠ.

Foto: pas
Inzerce

Rok od roku propracovanější filmový festival nám ve světě závidí

Konec. Ende. Titulky. Včera skončila Letní filmová škola a musím přiznat, že neznám pohodovější festival. Rok od roku propracovanější, zajímavější a zábavnější program potvrdil i 45. ročník, kdy na deset dnů Uherské Hradiště zaplavil kultivovaný kulturní program, který navštívily tisíce návštěvníků. Postupně se proměňuje i filmovkové zázemí, které překvapuje zajímavými designovými nápady. Díky pohodě a energii, která tady vždy vládne, nám filmovku závidí.

A návštěvníci? Přijeli lidé z celé republiky, kteří se těšili ze skvělé filmové nabídky, zajímavých a poučných besed s tvůrci, koncertů, vernisáží, zajímavých besed a lekcí filmu s tvůrci atd.

Nikde se neváleli opilci, nebrodili jste se odpadky - naopak. Lidé se míjeli s úsměvem, díky vizuálu se líbali daleko více než dříve. Díky propracovanému programu a pohodové atmosféře došlo v daleko větší míře i na přátelské propojení mezi filmovkáři a Hradišťáky. Už teď se můžete těšit na 46. LFŠ, který startuje 24. července 2020 a skončí 2. srpna stejného roku.

Na festivalu se vystřídalo přes 5400 akreditovaných návštěvníků, v rámci balíčků se prodalo dalších 4 800 vstupenek. Uvedeno bylo 176 celovečerních, 11 středometrážních a 104 krátkých filmů ve 486 projekcích, 89 položek odborného programu včetně 7 lekcí filmu, 10 koncertů, 8 divadelních představení a 6 výstav. Asociace českých filmových klubů, hlavní pořadatel Letní filmové školy, udělila 5 výročních cen. Filmový program byl rozdělený do tří hlavních bloků Historie, Současnost, Česko/Slovensko. „Velmi si vážím a děkuji všem návštěvníkům, hostům, organizačnímu štábu i podporovatelům filmovky za jejich osobní podíl při tvoření tak úžasné akce, jakou Letní filmová škola je. Díky této vzájemné provázanosti jsme prožili nádherně intenzivních a naplněných deset dnů, které, jak věřím, přinesly všem nová poznání, přátelství, rozšířily schopnost kritického myšlení i touhu po tvoření krásy, což je základem kultury každého národa. Velmi se těším na setkání se všemi zase za rok,“ shrnula ředitelka festivalu Radana Korená.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Na sportovním táboře rozdali přes dvě stovky medailí

Uherský Brod

Na sportovním táboře rozdali přes dvě stovky medailí

V polovině července se uskutečnil 14. ročník sportovního příměstského tábora. Stovce mladých sportovců ve věku od 6...

3. 8. 2019
Rekord v plivání nepadl, dominovala děvčata z Opavy

Buchlovice

Rekord v plivání nepadl, dominovala děvčata z Opavy

FESTIVAL ČESNEKU Zámecké městečko v Chřibech vzaly útokem tisíce milovníků česneku z Česka, Slovenska, Rakouska i Polska....

2. 8. 2019
Deštivá premiéra Zlatého bažanta

Záhorovice

Deštivá premiéra Zlatého bažanta

Až při devátém ročníku pivních slavností v Záhorovicích nevydrželo počasí a odpolední déšť nepřál milovníkům pěnivého moku....

1. 8. 2019
Milan Lasica dojatě a s noblesou převzal Výroční cenu AČFK

Uherské Hradiště

Milan Lasica dojatě a s noblesou převzal Výroční cenu AČFK

Za noblesu, s níž překonává všechny umělecké i životní překážky, za naději, která sálá ze všech melancholických...

31. 7. 2019
TOPlist