FacebookYoutubeInstagram

Potlesk Harafici neměl konce

Uherské Hradiště Společnost 12. 4. 2010
Potlesk Harafici neměl konce
Foto: tym
Inzerce

Harafica je spodnička babského kroje aj mírná opilost, což charakterizuje celou cimbálovku

Dlouho před začátkem se do Klubu kultury scházelo veškeré kulturní a hlavně folklorní publikum. Koncertem spojeným s křtem cédéčka tu totiž CM Harafica slavila desáté narozeniny. Kmotrovství se ujali moderátor Josef Kubáník, otec CM Harafica Pavel Štulír a David Burda, který na CD dělal hudební dohled. Oslavence podpořil i dívčí sborek Darebnice se sólistkou Barborou Vaculíkovou a Petr Křivák, houslista a primáš CM Lúčka.

Strhující večer prokládaný skvělou muzikou, zajímavými úpravami lidových písní, veselými historkami a nahlédnutím do soukromí i lumpáren každého člena, vtipnými i kompromitujícími videozáznamy a fotografiemi utekl jako voda a najednou tady byl závěr, při němž vestoje tleskal celý sál Klubu kultury, vyprodaný do posledního místa.

Devítka muzikantů - Il, Gabo, Štula, Bazi, Maca, Šob, Louda, Rouling a Miloň - dostala kromě demižónků vína a slivovice od kamarádů či záplavy kytic a gratulací i slušivé kloboučky od Darebnic, které budou ladit k růžovým tričkům, jimiž byli obdarováni na společných stojedenáctinách před třemi lety. Od cifráků, kteří oslaví desítku za čtrnáct dnů, pro změnu sazenice trnek, aby pak mohli při padesátce popíjet slivovici společně. CM Harafica se rozloučila stylově Piráty z Karibiku a po autogramiádě pak až do ranních hodin hrála na besedě u cimbálu.

Autor: tym

Vaše názory

Po koních přišli hafani

Břestek

Po koních přišli hafani

Tvrdé chlapy déšť nerozházel, šoupátka však znepříjemnil. Otevření šoupátek na Břestku se neslo v novodobém duchu, kdy...

12. 4. 2010
Divadelní přehlídka mladých

Vésky

Divadelní přehlídka mladých

V pátek v kulturním domě v Uh. Hradišti-Véskách proběhl další ročník již tradiční divadelní přehlídky Dětská scéna...

11. 4. 2010
Od varených po tekuté

Louka

Od varených po tekuté

Na malou obec velká návštěvnost téměř čtyř stovek platících lidí byla zaznamenána na čtvrtém ročníku Lúckého koštu...

10. 4. 2010
Čtení z Knihy knih ve Velké

Velká nad Veličkou

Čtení z Knihy knih ve Velké

Bible z roku 1556 byla k vidění na pár hodin ve Velké nad Veličkou. S nestárnoucím pokladem...

10. 4. 2010
TOPlist