FacebookYoutubeInstagram

Přepapučováno bylo také v ulicích města Hradiště

Slovácko Společnost 14. 10. 2019
Přepapučováno bylo také v ulicích města Hradiště

Studentky 1.D obchodní akademie

Foto: IK

Ani na nejtěžších poutích nemusíte být sami

První říjnové pondělí jste mohli potkat v centru města lidi v papučích. Papučovým dnem odstartoval celorepublikový Týden mobilních hospiců. Připojili se k němu chariťáci z Domácího hospice Antonínek, ale také známí sportovci, herci, studentky i paní radní.

O co šlo? Všichni společně obuli papuče nebo si je vzali s sebou do práce, na trénink, do města či na prkna, co znamenají svět. Všichni do jednoho -  malí, velcí, staří, mladí - pomohli dobré věci. Tímto vtipným gestem upozornili na to, že je možné, aby nevyléčitelně nemocní mohli dožít svůj život důstojně a doma.

„Snažíme se ukázat, že doma je opravdu doma. Umožňujeme odcházet lidem z tohoto světa přirozeně, v kruhu rodiny, při zajištění veškeré péče o umírajícího i lidi pečující,“ objasnil organizátor pestrého programu a vedoucí Domácího hospice Antonínek Charity Uherské Hradiště Radek Nohál.

Papučový happening ukázal, že povědomí o této službě lidé mají. Řada konkrétních dotazů z řad široké veřejnosti směřovala přímo ke zdravotním sestrám, které mají letitou praxi. Rozdala se spousta telefonních kontaktů a letáků s informacemi, kde si mimo jiné můžete přečíst citát „Ani na nejtěžších poutích nemusíte být sami“. Tým Domácího hospice Antonínek tvoří nejen lékaři-specialisté, zdravotní sestry, ale také sociální pracovník, psycholožka, duchovní a pastorační asistentka.

Tichá vzpomínka za doprovozené pacienty a jejich příbuzné, kteří byli v péči „Antonínku“, se uskutečnila ve čtvrtek na Mariánském náměstí, a to zapálením svíček.

Celotýdenní program nabídl diskuze, pantomimické představení, vernisáž výtvarných prací žáků Slovácké ZUŠ s tématem domova, varhanní koncert v režii žáků a jejich učitelů ze ZUŠ Uherské Hradiště a posledním vystupujícím v kostele sv. Františka Xaverského byli mladí folkloristé souboru Okluky za doprovodu cimbálové muziky ZUŠ Hluk. Všichni svým talentem a umem podpořili dobrou věc. 

Čtěte více
Autor: IK

Vaše názory

Na Babím létě vykvetla flóra lidových písní

Bánov

Na Babím létě vykvetla flóra lidových písní

Již 4. ročník festivalu Babí léto hostil sál ZŠ v Bánově. Letos se nesl v duchu tzv....

14. 10. 2019
Deště se nezalekli a dožínkový věnec předali

Buchlovice

Deště se nezalekli a dožínkový věnec předali

Propršená sobota poznamenala Trh v podhradí na buchlovickém náměstí. Přesto se pekaři a pekařky vyhecovali a do...

12. 10. 2019
Podzimní Restaurant Day provoněl Kolejní nádvoří

Uherské Hradiště

Podzimní Restaurant Day provoněl Kolejní nádvoří

Na 20 amatérských i profi kuchařů si v prostorách jezuitské koleje otevřelo improvizovaný gastropodnik a pohostilo kolemjdoucí...

11. 10. 2019
Ulice města okrášlila neobvyklá pletená díla

Uherské Hradiště

Ulice města okrášlila neobvyklá pletená díla

Mnozí z vás zaregistrovali v ulicích města finální instalace výtvarných dílek projektu Pleteme město. Své práce dokončovali...

10. 10. 2019
TOPlist