FacebookYoutubeInstagram

Pro největší zelák si přijela učitelka z Bílovic

Blatnička Společnost 31. 1. 2019
Pro největší zelák si přijela učitelka z Bílovic
Foto: AV

Zbytky vzorků sloužily jako odchodné

Učitelka mateřské školy z Bílovic Marta Šimková sice neměla v sobotním "kulturním" plánu, že zavítá na 9. ročník koštu O nejlepší kysané zelé na Slovácku, ale nakonec se přece jen po oficiální degustaci a hodnocení v kulturáku v Blatničce ukázala.

Samotní návštěvníci dali jejímu chutnému vzorku nejvíce hlasů, a tak si po telefonickém oznámení přijela vyzvednout jednu z již tradičních tří cen - velký keramický zelák.

„Samozřejmě že vám neprozradím moji domácí výrobu, řeknu jen, že hlávky zelí byly z Blatnice,“ bránila se na pódiu organizátorům při přebírání sympatická žena.

Ze 177 sesbíraných vzorků z různých míst Slovácka, a v několika případech i ze sousedního Slovenska, patřilo druhé místo Rosťovi Blahovi ze Starého Města, který je již z minulosti znám kvalitní recepturou na podobných koštech. Otu Joskovi z Uherského Brodu patřila třetí příčka.

Určitou novinkou od pořadatelů bylo, že zbytek zelných vzorků nabídli návštěvníkům při odchodu k domovům. „Mohli bysme s tím týden vyvařovat jídla našim spoluobčanům, ale nemáme k tomu klobásky,“ poznamenal se smíchem starosta Blatničky Antonín Minařík.

Součástí vydařené akce, na které byla zastoupena především starší generace, byl také bohatý doprovodný kulturní program, v němž vystoupili: heligonkář Jenda Grabec z Drietomy, DH Blatnička, pěvecké duo Natálka a Věnceslav z Moravan, CM Falešnica s primášem Radimem Vojtkem a MS Krasavci z Ostrožské Nové Vsi.

Autor: AV

Vaše názory

Vlčnov představil nového krále, fotbalistu Davida Chaloupku

Vlčnov

Vlčnov představil nového krále, fotbalistu Davida Chaloupku

Součástí krojového plesu ve Vlčnově bylo slavnostní představení letošního vlčnovského krále Davida Chaloupky, který na konci května...

31. 1. 2019
Inaris ohromila staroměstský ples města

Staré Město

Inaris ohromila staroměstský ples města

Obyvatelé Starého Města měli o sobotní večerní program postaráno. V prostorách společensko-kulturního centra totiž proběhl tradiční, dvacátý...

30. 1. 2019
Poprvé rozhodovali jen degustátoři

Tučapy

Poprvé rozhodovali jen degustátoři

Tučapská štamprla doznala po letech jedné velké změny. Lidové hlasování, které určovalo vítěze koštu pálenek, organizátoři letos...

29. 1. 2019
Palacha připomenuly vzpomínky jeho matky

Staré Město

Palacha připomenuly vzpomínky jeho matky

Padesát let od upálení Jana Palacha si připomenuli návštěvníci kavárny Anděl ve Starém Městě. Divadelní představení s...

28. 1. 2019
TOPlist