FacebookYoutubeInstagram

Profesionální jedlík všem vytřel zrak!

Napajedla Společnost 16. 2. 2020
Profesionální jedlík všem vytřel zrak!
Foto: MO

O masopustu se odpradávna traduje, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Tuto lákavou představu přišlo realizovat do Napajedel více než 1 300 návštěvníků na historicky první ročník gastronomické akce Vepřofest aneb Slavnosti masopustu.

"První ročník dopadl nad naše očekávání. Vyšlo krásné počasí, návštěvníci si pochutnávali na zabijačkových specialitách, rodiče s dětmi opékali špekáčky a nasávali příjemnou atmosféru festivalu," neskrývali spokojenost organizátoři akce Monika Ondruchová a Jakub Vodárek

Smlsnout si mohli návštěvníci na všem, co patří ke klasické zabijačce. Návštěvníci si ochotně vystáli frontu a pochutiny si také odnášeli domů.

Nouze nebyla ani o gurmánské zážitky. Ve stánku tetičky Nejezchlebové a jejích kolegyň všichni ochutnávali buchty z pekáče, patenty s mákem a povidly, smažené masopustní koblížky s marmeládovým středem nebo moravské koláče.

O dobrou zábavu se postarala kapela Mix Band, dětský folklorní soubor Dolinečka III i originální flašinetář Stanislav Klígl.

Nechyběla soutěž v pojídání klobás, jejíž účastníci měli v co nejkratší době sníst pět velkých klobás. "K překvapení i nás samotných se této soutěže zúčastnil profesionální jedlík Jaroslav Němec, který klobásy snědl rychlostí blesku za neskutečných 8:19 min., kdy soupeři měli na talířku ještě tři klobásy," poznamenal Jakub Vodárek.

Na své si přišly i děti. Pro ně byla připravena kuchařská dílnička s výrobou koblížků a milostí a také tvořivá masopustní dílnička.

Autor: kul

Vaše názory

Slivovice průzračná, medicína zázračná

Újezdec u Osvětiman

Slivovice průzračná, medicína zázračná

S tímto heslem se uskutečnil již čtrnáctý ročník koštu slivovice v Újezdci u Osvětiman. Sešlo se zde...

12. 2. 2020
Instruktorky tance dostaly korunku

Boršice

Instruktorky tance dostaly korunku

Posledním plesem, který zaplnil před rekonstrukcí kulturní dům v Boršicích, byl rodičovský. "Je to radost vidět tolik...

11. 2. 2020
Děti si mohou na výstavě hrát či se podívat na film

Uherský Brod

Děti si mohou na výstavě hrát či se podívat na film

Interaktivní výstava Pat a Mat představuje dva neúnavné kutily Pata a Mata, kteří si svou vytrvalostí, ale...

10. 2. 2020
Pro dva manželské páry je tento ples osudovou záležitostí

Drslavice

Pro dva manželské páry je tento ples osudovou záležitostí

V Drslavicích se po roce uskutečnil oblíbený hasičský ples v režii místního sboru dobrovolných hasičů. K tanci...

6. 2. 2020
TOPlist