FacebookYoutubeInstagram

Protipóly Masters of Rock převálcovala muzika

Vizovice Společnost 17. 7. 2017
Protipóly Masters of Rock převálcovala muzika

Stratovarius byl tou nejlepší "předkapelou" pro Sabaton.

Foto: pas

Opilý Polák na sebe upozorňoval se zbraní v ruce

Dechberoucí show Sabaton za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín (FBM) byla tím nejlepší otvírákem letošního ročníku Masters of Rock ve Vizovicích. Hudebníci ze Švédska obklíčeni pyrotechnikou prodali, co tři dny s hudebníky nacvičovali ve zlínské sportovní hale.

„Sabaton byli moc příjemní a srdeční chlapi, až mi to nesedělo k silové image, kterou mají na pódiu," popsala setkání s hvězdami festivalu Jitka Šuranská, multiinstrumentalistka, zpěvačka a členka FBM. "Spolupráce byla příjemná a profesionální, bez ohledu na to, jak moc se nám filharmonikům ten žánr líbí nebo nelíbí...,“ přiznala rodačka z Kudlovic, která zažila atmosféru festivalu na pódiu se Sabaton.

Na vizovickém festivalu zářili i další učinkující. "Žádná hvězda mě nezklamala, jen mne hodně mile překvapilo vystoupení Serenity," přiznal třiatřicetiletý Roman Snopek z Podolí, který do Vizovic jezdí posledních dvanáct let.

Objevem festivalu Masters of Rock se stala kapela Follow the Cipher ze Švédska. Pobavil Dee Snider (Twisted Sister), když zesměšnil znuděnou fanynku, která se po celou dobu festivalu v první řadě tvářila, jako by tam snad byla za trest.

Skvělou atmošku vytvořila epic metalová banda Equilibrium z Německa. Ohromily metalové hvězdy jako Sepultura, Kreator, Running Wild a jemnější Epica, Delain, Rage. Závěrečná show Edguy k oslavám 25. výročí kapely, patřila k jejich nejlepším koncertům vůbec. Miláček publika Tobias Sammet byl velmi dojatý a několikrát zopakoval, že miluje českou republiku a vřelou atmosféru Masters of Rock.

Letošní čtyřdenní hudební maraton provázely jak skvělé masky, které se stávají festivalovým koloritem, příjemné lidské a hlavně hudební zážitky, tak excesy v podobě výtržnictví a vyhrožování plynovou pistolí opilého čtyřiačtyřicetiletého Poláka, který v zrychleném soudním řízení za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování vyfásnul odnětí svobody na deset měsíců s podmínečným odkladem na dva roky. Několikátým rokem se na festival zaměřila parta zlodějů, která vykrádala stany a ve spánku obírala festivalové účastníky. Kradla hlavně mobily, foťáky a finanční hotovost v hodnotě 80 - 100 000. Policie také řešila dvě dopravní nehody a zaznamenala nárůst porušování dopravních předpisů. Roli hrálo hlavně špatné parkování, alkohol i drogy.

"Jak se mění nálada mezi lidmi, mezi domy se staví vysoké ploty, mění se i atmosféra nejrůznějších kulturních akcí a festivalů. I když se metalové publikum dokáže semknout a podpořit své hvězdy, vyhecovat se k dobročinnosti, přesto se mezi tou obrovskou masou lidí najde pár blbců, kteří to dokáží pokazit všem," poznamenali manželé Kolářovi, pravidelní účastnici festivalu.

Autor: IVA PAŠKOVÁ
Inzerce

Vaše názory

Slza pokročila do dalšího levlu

Slza pokročila do dalšího levlu

Duo Slza, tedy zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, na úvod koncertu Večera lidí dobré vůle...

15. 7. 2017
Tragače na Hutích mají nový rekord

Staré Hutě

Tragače na Hutích mají nový rekord

Ve čtvrtém ročníku tragačových závodů porovnalo své síly dvacet šest závodníků různých věkových kategorií, mezi nimi i...

14. 7. 2017
Odchod Věry Špinarové mě opravdově zdrtil...

Velehrad

Odchod Věry Špinarové mě opravdově zdrtil...

Písně Marie Rottrové Máma, Lásko, voníš deštěm či Řeka lásky zazněly na slavnostním koncertu Večera lidí dobré...

13. 7. 2017
Tahákem obnoveného festivalu kapela Titanic

Břestek

Tahákem obnoveného festivalu kapela Titanic

Do Břestku se po několika letech opět vrátil rockový život. Za znovuobnovením hudebního festivalu stojí Zdeněk Martinák....

13. 7. 2017

Související

Zlín

Accept na jediném koncertě v republice

Legendární heavymetalisté Accept nedávno vydali zbrusu nové album, které The Rise of Chaos, které představí ve Zlíně,...

Zlín

Rage jsou neuvěřitelní

Milovníci německé kapely Rage se můžou těšit na jedinečný koncert k nové desce Seasons Of The Black....

Zlín

Gloryhammer s pirátem Christopherem Bowesem

Powermetaloví fantasti Gloryhammer vedení Christopherem Bowesem z Alestorm přijedou v neděli do Zlína a vy se těšte...

Zlín

S Křížkem přijeli světoví hudebníci Terrana a Grapow

Třetí zastávkou Best of Kreyson turné znovuoživlé kapely byl Zlín. Se zakladatelem a zpěvákem Láďou Křížkem přijeli...

TOPlist