FacebookYoutubeInstagram

První účast, první medaile

Polešovice Společnost 22. 8. 2017
První účast, první medaile
Foto: ket

V regionální soutěži dominovali polešovičtí vinaři

Do soutěže TOP Víno Slovácka se přihlásil poprvé a hned získal pomyslný bronz za své Chardonnay. Pavel Šoustek pak měl ještě jeden vzorek mezi nejlepšími pěti víny z regionu. Úspěch si navíc vychutnal na domácí půdě, v Polešovicích. „Vinařství jsme založili teprve před třemi lety. A až letos jsme přihlásili celkem osm vzorků do soutěže. Mít dva z nich v první pětce považuji za velký úspěch,“ přiznává Pavel Šoustek. S vinařením začal sám před dvanácti lety. Dnes zabírají jeho vinohrady necelé dva hektary, a to jak v Polešovicích, tak ve Vážanech. „Specializujeme se především na bílá vína, ale nabízíme i pár červených. Od doby, kdy jsem s vínem začal, se mi podařilo získat několik ocenění nejen na místních výstavách vín, ale i na celorepublikové úrovni. Velký úspěch jsem zaznamenal před dvěma lety, kdy jsem získal tady v Polešovicích ocenění za nejlepší kolekci vín,“ prozradil dále úspěšný vinař.

Do soutěže TOP Víno Slovácka se letos přihlásilo šestadvacet vinařů z celého regionu. Nejlépe se vedlo dalšímu polešovickému vinaři, a to Jaroslavu Vaďurovi, který soutěž ovládl se svým Chardonnay. Kromě toho měl v první desítce ještě další dva vzorky. Celkově na druhém místě se pak umístil Tomáš Cícha z Blatnice pod Sv. Antonínkem se svým Rulandským šedým.

Bohatý byl i kulturní program, v jehož rámci vystoupil například folklorní soubor Kunovjan nebo ženský pěvecký sbor Drmolice z Polešovic, ke kterému se přidali i jejich mladší kolegyně Floriánky.

Autor: ket

Vaše názory

Dožínkový hospodář, fotbalový fanoušek 1.FC Slovácko

Dolní Němčí

Dožínkový hospodář, fotbalový fanoušek 1.FC Slovácko

František i Zdeňka Ježkovi mají folklor v krvi. Oba jsou dlouholetí "krúžkaři" a v současnosti jsou i...

21. 8. 2017
Dožínky jako lék na sucho

Dolní Němčí

Dožínky jako lék na sucho

V Dolním Němčí o víkendu zažili deštivé, přesto veselé dožínky. Sotva totiž dorazil průvod na místní fotbalové...

21. 8. 2017
Střihavku smetla průtrž

Buchlovice

Střihavku smetla průtrž

Očekávaný koncert jubilanta Vladimíra Mišíka i Kamila Střihavky zkazilo počasí. Kvůli počasí fanoušci přišli o závěrečnou "mišíkovskou"...

19. 8. 2017
Ženy v převaze, muži v oslabení!

Kudlovice

Ženy v převaze, muži v oslabení!

Již jedenáctý ročník tradičního Medového zpívání si přišla poslechnout k domu U Strmenských více než stovka návštěvníků....

18. 8. 2017
TOPlist