FacebookYoutubeInstagram

Senioři v nemocnici dostali dárky

Uherské Hradiště Společnost 2. 1. 2019
Senioři v nemocnici dostali dárky
Foto: BŽ
Inzerce

Obdarovaní našli pod stromečkem jídlo i ručně pletené ponožky

Plný stůl dárků přivezli na oddělení následné péče Uherskohradišťské nemocnice zástupci občanského sdružení Korunka Luhačovice. Na sto padesát balíčků by mělo potěšit především seniory, kteří nemohou svátky strávit se svými rodinami. Dárky Korunka věnovala nemocnici už potřetí.

„Napsali jsme výzvu na Facebook a ta vzbudila opravdu obrovský ohlas. Dárečky posílali lidé z širokého okolí, zapojili se třeba až v Brně. V posledních letech má veřejnost potřebu pomáhat nejen dětem v dětských domovech, ale právě také seniorům,“ uvedla Veronika Záhorská, zakládající členka občanského sdružení Korunka Luhačovice.

Na oddělení se tak sešly balíčky plné kosmetiky, něčeho dobrého k snědku, křížovek ale třeba i ručně upletených ponožek. „Chtěli jsme, aby lidé, kteří musí trávit v nemocnici i Štědrý den, také něco dostali. Aby věděli, že na ně Ježíšek myslel a že ve své nemoci nebo možná už na konci života nejsou sami a že nám na nich pořád záleží. Vždyť jsou to lidé, kteří nás vychovali a starali se o nás, nebo jsou to naši prarodiče. A na ně bychom opravdu neměli zapomínat,“ doplnila Veronika Záhorská.

Autor: Barbora Žáková

Vaše názory

Stodola hostila koledování

Mařatice

Stodola hostila koledování

Sváteční čas si mohli lidé zpříjemnit už tradičně v areálu Skanzenu Rochus, kde bylo připraveno Štěpánské koledování...

1. 1. 2019
Tajemství vinařů odhaleno!

Boršice

Tajemství vinařů odhaleno!

Sklízejí obdiv i uznání za víno, které však sami nevyrobili. Vinaři v Boršicích už nějakou dobu místo...

31. 12. 2018
Migranti dorazili do Vlčnova!

Vlčnov

Migranti dorazili do Vlčnova!

Vlna multikulti solidarity zasáhla Slovácko. Nejvíce se projevila ve Vlčnově, jehož obyvatelé přijali skupinku uprchlíků ze střední...

31. 12. 2018
David zahrál na Slovácku

Osvětimany

David zahrál na Slovácku

Už léta baví milióny lidí, teď potěšil obyvatele Osvětiman. Velkolepý koncert Michala Davida byl vyprodaný ještě dříve,...

31. 12. 2018
TOPlist