FacebookYoutubeInstagram

Slovácký betlém je kompletní

Uherské Hradiště Společnost 26. 12. 2015
Slovácký betlém je kompletní
Foto: sal

Tři týdny řezbářské práce vyvrcholily v neděli

Přípravy na Vánoce ve Slovácké tržnici vrcholí a důkazem je i dokončený Slovácký betlém. Během minulého týdne totiž řezbář Miroslav Kinder vytvořil sochu Ježíška. Ta doplnila v tržnici sochy Panny Marie a sv. Josefa.

A čím více se blíží doba Vánoc, tím více tržnice ožívá. Ve středu své kouzelnické umění dětem předváděl Jiří Hadaš. Pro děti si připravil nejen kouzla, ale také různé hry a soutěže, ve kterých děti získávaly odměny. V rytmu písně Jede, jede mašinka pak všichni protancovali celou Slováckou tržnicí.

Čtvrtek v tržnici patřil folkloru. Odpoledne zde vystoupil Dětský folklorní soubor Klimentek se svým pásmem Cesta do Betléma.  Vánoční tematika vystoupení všechny přítomné naladila na blížící se svátky.

Na závěr pracovního týdne si přišly prohlédnout řezbářskou práci děti ze Základní školy Čtyřlístek. Podívaly se také na výstavu betlémů a napsaly svá přání do velkého dopisu Ježíškovi. Odpoledne svým tancem a zpěvem těšily diváky děti z Polešovjánku. K tomu jim hrála CM Oskoruša. Následně svým vtipným vystoupením pobavily návštěvníky Slovácké tržnice polešovické Drmolice.

V sobotu ráno proběhlo v tržnici vystoupení Dechové hudby Gloria s Frantou Uherem. Ten doprovodil celý vánoční koncert svým typickým humorem. I přes nepříznivé počasí dorazil do areálu Slovácké tržnice velký počet fanoušků hudebního tělesa i samotného Franty Uhra. Ti, kteří přišli, pak měli možnost si společně zazpívat mnoho známých koled, jako například Narodil se Kristus pán nebo Jak jsi krásné neviňátko.

V neděli přišel na řadu velký okamžik. Bylo to slavnostní odhalení sochy Ježíška v jesličkách. Ještě před tím ale vystoupil Folklorní soubor Hradišťánek se svou cimbálovou muzikou. Vystoupení bylo opravdu velkolepé, neboť v něm účinkovalo přes sedmdesát dětí. Po představení už proběhlo samotné zkompletování Slováckého betlému. Nyní už mohou všichni návštěvníci Slovácké tržnice obdivovat vyřezávané sochy sv. Josefa, Panny Marie a Ježíška v jesličkách.

Autor: ket

Vaše názory

Spolu Jižní Amerikou

Uherské Hradiště

Spolu Jižní Amerikou

Hradišťský cestovatel Mirek Šlegl se vydal za dalším dobrodružstvím. Po cestě napříč USA si vybral jihoamerický kontinent...

26. 12. 2015
Krásné a veselé!

Uherské Hradiště

Krásné a veselé!

Mezi řadu organizací, které v Uherské Hradišti připravují vánoční program v době adventu, se zařadilo i Slovácké...

25. 12. 2015
Výstava prací pomůže Adámkovi

Uherské Hradiště

Výstava prací pomůže Adámkovi

Tradiční předvánoční vernisáž výstavy výtvarných prací dětí mateřských škol z Uherského Hradiště a blízkého okolí letos nesla...

25. 12. 2015
Nejlepší vánoční dárek pro dvě Veroniky

Praha

Nejlepší vánoční dárek pro dvě Veroniky

Do vánoční výtvarné soutěže „Nejlepší vánoční dárek“ pořádané Úřadem vlády ČR se zapojily i děti z Dětského...

24. 12. 2015
TOPlist