FacebookYoutubeInstagram

Slovácký betlém má první sochu

Uherské Hradiště Společnost 12. 12. 2015
Slovácký betlém má první sochu
Foto: Kristýna Húsková

Slováckou tržnici už zdobí socha sv. Josefa

Po celý advent bude u Slovácké tržnice probíhat menší řezbářské sympozium. Jeho cílem je vytvořit postupně základ Slováckého betléma. Ten budou tvořit vyřezávané sochy Svaté rodiny. V dalším roce by do něj pak měly přibýt další postavy a zvířátka.

První adventní neděli byly proto požehnány klády, ze kterých během uplynulého týdne vznikla socha sv. Josefa. A zatím co řezbáři pilně pracovali na tvorbě sochy, společenské dění na tržnici dále pokračovalo. Ve středu zavítali na tržnici herci ze Slováckého divadla. Diváky pobavili především svými veselými historkami, které v období Vánoc se svými rodinami prožili. Také přišla řeč na štědrovečerní tabuli. David Vacke na sebe například prozradil, že si na Štědrý den pochutnává na nezvyklé kombinaci pečené ryby s knedlíkem. Nezůstalo ale jen u mluvení. Na řadu přišel také zpěv koled.

Už ve středu byl ze Slovácké tržnice opět slyšet smích. Tentokrát návštěvníky bavil svým typickým humorem Franta Uher. Rozesmával svými vtipy a mnohé potěšil zpěvem koledy Tichá noc.

Ve čtvrtek pak byla dokončena socha sv. Josefa. Pro děti bylo připraveno povídání o betlémech. Předvánoční náladu ještě umocnilo vystoupení cimbálové muziky Falešnica, která zahrála spoustu notoricky známých koled.

Sobota ve Slovácké tržnici patřila především dětem.  Na vystoupení Možná přijde i Mikuláš bratří Kurů navázal právě Mikulášův příchod. Ten ve své štědrosti rozdal dětem perníčky. Pro děti byly také připraveny dílničky, ve kterých si mohly vyrobit vánoční hvězdy z třísek, drátků nebo z papíru.

V neděli pak vyvrcholila práce na soše svatého Josefa, která byla slavnostně odhalena a přesunuta do vnitřních prostor tržnice. Slavnostní atmosféru podpořilo také vystoupení Horňácké cimbálové muziky Petra Mička.

Práce na Slováckém betlému pokračují i tento týden. K sv. Josefovi přibude v neděli socha Panny Marie.

Autor: ket
Inzerce

Vaše názory

Konec prokrastinace v kině Hvězda

Uherské Hradiště

Konec prokrastinace v kině Hvězda

Ve čtvrtek proběhla pod hlavičkou sdružení Mysli Jinak v kině Hvězda přednáška Konec prokrastinace s autorem stejnojmenného...

11. 12. 2015
Ohnica znovu rozpohybovala tančírnu

Uherské Hradiště

Ohnica znovu rozpohybovala tančírnu

Je lepší čas obnovit staré tradice než na Mikuláše? Na to dostali odpověď návštěvníci tančírny s názvem...

11. 12. 2015
Jarmark zaznamenal rekordní počet prodejců

Osvětimany

Jarmark zaznamenal rekordní počet prodejců

Prodejci tradičního adventního i vánočního zboží zaplnili Obecní dům v Osvětimanech. Už čtvrtý vánoční jarmark přilákal velké...

11. 12. 2015
Oživování si chce vyzkoušet každý

Uherské Hradiště

Oživování si chce vyzkoušet každý

První školáci dorazili na nový výukový program „Další prosím aneb Návštěva u doktora“, který připravil Petr Novotný,...

10. 12. 2015
TOPlist