Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Slunce zářilo nad Strážnicí

Strážnice Společnost 17. 7. 2017
Slunce zářilo nad Strážnicí
Foto: pas

Premiér Sobotka nenápadně usedl do publika

„Naprosto jsem si užil zahajovací koncert bratří Ebenů. Byl to pro mě obrovský zážitek a hlavně velká škola, jak muzikantsky, tak divadelně. Mám však také velkou radost ze všech kluků 70+, kteří hráli v sobotu. Je vidět, že i starší generace umělců má stále co říct a lidi to baví,“ zhodnotil Pavel Kopřiva, pořadatel a dramaturg festivalu. A nebyl sám. "Jsme naprosto unešeni celým festivalem, který má letos grády. Bratři Ebeni byli nezapomenutelní, stejně jako Podjezd, Samson Lenk, Slávek Janoušek, Karel Kahovec a Roman Dragoun s kapelami, skvělý Ivan Hlas a Schelinger. Ti všichni nám udělali hroznou radost a nelitujeme, že jsme přijeli až "zez" Plzně," smál se Pavel Čech, doprovázený trampskou partou. "Máme to místo bývalé Porty na Lochotíně," dodal.   

A přišlo i na překvapení. „Pracovně projíždím jižní Moravou a na pozvání radnice jsem se zastavil ve Strážnici, a tím pádem i na festivalu. Překvapila mě naprosto pohodová atmosféra a koncert Folk teamu, který jsem si užil. Bylo prima je slyšet naživo,“ vysvětloval přítomnost Bohuslav Sobotka, který se na festivale zčistajasna objevil. Nesnažil se však poutat pozornost a seděl jako řadový návštěvník vzadu na lavičce, obklopen jen politickými přáteli.

Osmnáctiny oslavil Festival Slunce ve Strážnici se vší parádou. Vyšlo počasí, přišlo publikum a to je to hlavní. Umělci pátečního folkového a sobotního rockového programu si vychutnávali báječnou atmosféru amfiteátru.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Protipóly Masters of Rock převálcovala muzika

Vizovice

Protipóly Masters of Rock převálcovala muzika

Dechberoucí show Sabaton za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín (FBM) byla tím nejlepší otvírákem letošního ročníku Masters...

17. 7. 2017
Slza pokročila do dalšího levlu

Slza pokročila do dalšího levlu

Duo Slza, tedy zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, na úvod koncertu Večera lidí dobré vůle...

15. 7. 2017
Tragače na Hutích mají nový rekord

Staré Hutě

Tragače na Hutích mají nový rekord

Ve čtvrtém ročníku tragačových závodů porovnalo své síly dvacet šest závodníků různých věkových kategorií, mezi nimi i...

14. 7. 2017
Odchod Věry Špinarové mě opravdově zdrtil...

Velehrad

Odchod Věry Špinarové mě opravdově zdrtil...

Písně Marie Rottrové Máma, Lásko, voníš deštěm či Řeka lásky zazněly na slavnostním koncertu Večera lidí dobré...

13. 7. 2017
TOPlist