FacebookYoutubeInstagram

Snažíme se, aby se z našich dětí stali jedineční a odvážní lidé

Strání Společnost 9. 12. 2019
Snažíme se, aby se z našich dětí stali jedineční a odvážní lidé

Škole k výročí pogratulovala i bývalá ředitelka ZŠ Strání Irena Michalčíková a starosta Antonín Popelka.

Foto: BM
Inzerce

ZUŠ Strání slavila desáté výročí

Ve Strání si hudbou připomenuli deset let od založení místní zušky.

Prvního září roku 2009 totiž ředitelka Irena Michalčíková se zástupkyní pro ZUŠ Klárou Kolajovou oficiálně zahájily první školní rok Základní školy a Základní umělecké školy Strání. Umělecké vzdělávání navázalo na činnost pobočky LŠU Uherský Brod, která ve Strání působila od roku 1986.

Akce školy se staly tradiční součástí kulturního dění v obci - vánoční koncerty a besídky, hudební večírky,  jarní koncerty, závěrečné absolventské koncerty. Žáci každoročně vystupují na vernisáži Setkání pod Javořinou, na vítání občánků, Setkání harmonikářů, rozsvěcování vánočního stromečku, na štěpánském koledování, fašankovém festivalu, dnech obce a dalších akcích.  Vloni škola uspořádala mimořádný koncert a výtvarnou soutěž Kde domov můj ke 100. výročí republiky.

„Hlavním úkolem školy však není prezentace a zpestřování kulturního života obce, nýbrž vzdělávání a výchova žáků,“ říká zástupkyně ředitelky pro ZUŠ Anna Přikrylová. „Učitelé se snaží vedle poctivého hudebního řemesla probouzet u dětí vnímavost a cit, vést je ke spolupráci, toleranci, vytrvalosti a odvaze. Všichni se společně snažíme, aby naše děti poznávaly krásy světa, aby se z nich stali jedineční a odvážní lidé.“

ZUŠ je ve Strání deset let, ale čerpá z pevných a zdravých kořenů. Nejstarším projevem hudební kultury ve Strání jsou lidové písně. V obci na moravsko-slovenském pomezí kromě čtyř cimbálovek existují dvě výborné dechovky, divadelníci, country kapela, bigbítová kapela, chrámový sbor s orchestrem, mužský a ženský sbor, sóloví zpěváci a řada muzikantů.

Ve škole totiž podporují různé hudební formy a žánry. Na pátečním koncertě to bylo vidět i slyšet! Komorní orchestr, folkové seskupení, soubor lidových nástrojů, soubor smíšený, dechovka, výborní sólisté.

Autor: vrt

Vaše názory

S Marií Zelenou kolem světa

Ostrožská Nová Ves

S Marií Zelenou kolem světa

Doba adventu je plná nejrůznějších kulturních událostí a společenských akcí. Jinak tomu není ani v Ostrožské Nové...

8. 12. 2019
BrodBand Stanislava Sládka oslavil plnoletost

Uherský Brod

BrodBand Stanislava Sládka oslavil plnoletost

Již poosmnácté se konal koncert orchestru léta známého jako Orchestr Stanislava Sládka. Tradiční koncert pod novým názvem...

8. 12. 2019
ZUŠka otevřela novou výstavu věnovanou 80. výročí založení školy

Uherské Hradiště

ZUŠka otevřela novou výstavu věnovanou 80. výročí založení školy

Nejnovější výstavu nazvanou Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí II otevřela v Redutě na konci...

7. 12. 2019
Čert budil u dětí respekt

Uherské Hradiště

Čert budil u dětí respekt

I přesto, že po Skanzenu Rochus chodil jenom jeden čert v doprovodu anděla a Mikuláše, stačilo to...

6. 12. 2019
TOPlist