FacebookYoutubeInstagram

Splnil jsem si další sen

Boršice u Blatnice Společnost 1. 10. 2008
Splnil jsem si další sen
Inzerce

V pátečním pořadu Boršičané aneb lidová kultura Boršic 1908 - 2008 kromě mužského sboru, Mladých Burčáků, ZUŠ z Uh. Ostrohu s Radimem Vojtkem vystupoval i Old Stars Hradišťan. Všem nevěřícně spadla brada, když se na jevišti objevil v boršickém kroji maskovaný kloboučkem hradišťský starosta Libor Karásek. Společně s tanečníky s vypětím sil odtancoval boršické v choreografii legendárního primáše Staňka. „Nebyl to žádný hec, splnil jsem si tak jeden z dalších snů,“ říká hradišťský starosta.

Nápad na účinkování vznikl jednoho letního folklorního večera u Slovácké búdy. „To jsme jednou seděli u vínka a kolegyně Katka Sklenářová vyprávěla, že budou tancovat na 725. výročí Boršic,“ osvětluje starosta. „Tancujeme boršické, tak pojď zatancovat s nama, plácla jenom tak do větru, když jsem řekl, že jsem tam pozvaný také,“ říká Karásek.

„To mě ale nezná! Chytil jsem se toho nápadu a poctivě se pustil do nácviku,“ přiznává zpocený starosta, který absolvoval tři individuální zkoušky a sedm společných souboráckých.

„Byl to skvělý zážitek. Členové souboru mě vzali mezi sebe, prožil jsem si s nimi několik  folklorních zkoušek a bylo to prima,“ tvrdí šťastně starosta, který zvažuje, že bude v amatérském tancování nadále pokračovat. Jestli to myslí vážně, to se uvidí časem. Jeho účinkování s oldstary bral někdo jako dobrý fór, jiní si marně lámali hlavu, proč právě v Boršicích u Blatnice.

Autor: tym

Vaše názory

Mužský sbor Boršičané exceloval

Boršice u Blatnice

Mužský sbor Boršičané exceloval

V Boršicích u Blatnice o víkendu slavili 750 let od založení obce. Slavnosti odstartovalo slavnostní zasedání, vernisáž...

1. 10. 2008
Zelená ukáže kráskám Hradiště a Novou Ves

Ostrožská Nová Ves, Uherské Hradiště

Zelená ukáže kráskám Hradiště a Novou Ves

DOBRÉMU DNU se podařilo zjistit, že den po autorské módní přehlídce známé návrhářky Marie Zelené přiveze rodačka...

1. 10. 2008
Sraz bedňáků skrýval padesátiny

Uherský Brod

Sraz bedňáků skrýval padesátiny

Mixážní pult, laskavé oči, dlouhý cop, bradka, rockerské hadry, ve sluchátkách King Crimson a neodmyslitelná bandaska kávy......

1. 10. 2008
Mecenášství se stalo živou tradicí

Uherské Hradiště

Mecenášství se stalo živou tradicí

Uherské Hradiště a Praha si opět podaly ruce. V minulých dnech totiž pražské Národní divadlo podepsalo darovací...

1. 10. 2008
TOPlist