FacebookYoutubeInstagram

SŠPHZ zvítězila na mezinárodním veletrhu v Brně

Uherské Hradiště Společnost 11. 3. 2020
SŠPHZ zvítězila na mezinárodním veletrhu v Brně

Vítězky soutěže Go a Regiontour 2020 v Brně Tereza Reinbergová, Kateřina Sadílková a Alžběta Svobodová se svojí učitelkou Martinou Janásovou.

Foto: Blanka KUPOVÁ

V lednu proběhly dvě soutěže, kterých se zúčastnily týmy Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uh. Hradiště.
První z nich se konala na brněnském výstavišti v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Go a Regiontour 2020. Jednalo se o celorepublikovou soutěž, do které se zapojují střední, vyšší odborné i vysoké školy. Soutěž měla dvě části - vypracování desetistránkové odborné práce na originální turistický produkt regionu, ze kterého soutěžní tým přijíždí, a jeho následnou prezentaci spojenou s obhajobou přímo před zraky návštěvníků veletrhu a odborné poroty. Tříčlenný tým děvčat druhého ročníku oboru hotelnictví a cestovní ruch - Tereza Reinberková, Kateřina Sadílková a Alžběta Svobodová - si letos připravil originální turistický produkt s výstižným názvem: Slovácký REstart aneb jak vyzrát na syndrom vyhoření... Děvčata kombinovala ústní projev, choreografii jógy a hru na klávesy se zpěvem písně Pár přátel stačí mít. Tým nadchl porotu a v silné konkurenci a s úsměvem na tváři zvítězil. „Děvčatům moc děkuji za příkladnou a krásnou reprezentaci nejen naší školy, ale i samotného regionu Slovácko,“ konstatovala jejich učitelka Martina Janásová, která svými radami žákyním pomáhala a na veletrhu je doprovázela.
Druhou soutěží byl Mladý průvodce, který se uskutečnil v Ostravě. Zadání znělo Svatební cesta a úkolem soutěžících z Česka i Slovenské republiky bylo předvést nejoriginálnější zájezd pro novomanžele. Soutěžící měli sestavit zajímavý tematický zájezd s minimální dobou pobytu pět dní.
Družstvo SŠPHZ UH ve složení Aneta Opluštilová a Aneta Dufková připravilo zájezd Cestou necestou do Laponska, které se nachází v nejsevernější části Finska. Děvčata sestavila odbornou prezentaci turistické destinace, od trasování, itineráře služebního programu, fakultativních výletů přes podrobné kalkulace až po praktické rady a fotogalerii zážitků. Zároveň připravila turistickou brožurku pro zájemce a atraktivní prezentaci s předvedením ukázky nabídky zájezdu potenciálním klientům ve virtuální cestovní kanceláři. V silné konkurenci nejlepších studentů středních škol sice děvčata tentokrát na nejvyšší příčky nedosáhla, ale odměnou jim byl samotný zážitek ze soutěže umocněný zvláštní pochvalou předsedkyně komise.

Autor: Blanka KUPOVÁ

Vaše názory

Letošní košt pálenek v Kunovicích má hned tři vítěze

Kunovice

Letošní košt pálenek v Kunovicích má hned tři vítěze

Ačkoliv nebyla úroda ovoce potřebného pro výrobu pálenky v uplynulém roce příliš veliká, členové zahrádkářského svazu neponechali...

11. 3. 2020
Edison v ZŠ Sportovní umožnil angličtinu s rodilými mluvčími

Uherské Hradiště

Edison v ZŠ Sportovní umožnil angličtinu s rodilými mluvčími

Ještě před rozdáním vysvědčení znamenal poslední lednový týden v ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti spoustu změn a...

10. 3. 2020
Vinaři dodali na tradiční košt v Traplicích přes 400 vzorků

Traplice

Vinaři dodali na tradiční košt v Traplicích přes 400 vzorků

Milovníci koštů poznávali víno při sobotní ochutnávce vín v Traplicích již od brzkých dopoledních hodin nejen jako...

10. 3. 2020
Šampion odjel do Nedakonic s podepsanou flaškou a logem obce

Stříbrnice

Šampion odjel do Nedakonic s podepsanou flaškou a logem obce

Stejně jako ve Starém Městě, tak i ve Stříbrnicích se letošní ročník koštu slivovice pěkně zakulatil. Již...

10. 3. 2020
TOPlist