FacebookYoutubeInstagram

Stříbrná Filoména, bronzový Handrlák

Kunovice Společnost 1. 7. 2019
Stříbrná Filoména, bronzový Handrlák

Vítězný tým Turanci ze Slovenska s putovním pohárem.

Foto: JL

Porotě nejvíce chutnal Turanský kotlíkový guláš

Letošního II. ročníku mezinárodního festivalu amatérských družstev ve vaření kotlíkového guláše GulášFest Kunovice 2019 se v Areálu Jízdy králů zúčastnilo deset družstev z Maďarska, Slovenska a z České republiky, aby od sedmé hodiny ranní začala vařit guláše různých názvů, jako např. turanský, mistra Umpalumpa, bubuláš, vítězný, handrlácký, pikantní ďábelský, tápiómenti, sokolský, Derflanský býček či Trefenou sedmičku.

Šestičlenná odborná komise pod vedením Miroslava Junaštíka měla velmi těžkou úlohu rozhodnout, který z vařených kotlíkových gulášů bude ten nejlepší. I proto to odborné komisi trvalo skoro hodinu, než vyřkla svůj verdikt, že nejlepším gulášem na GulášFestu v Kunovicích 2019 se stal Turanský kotlíkový guláš, které uvařilo družstvo Turanci ze Slovenska ve složení Jaroslav Adámek, Igor Skúrsky, Danka Velenčíková, Ján Ondrášik a Silva Ondrášiková.

Druhý nejlepší kotlíkový guláš pod názvem Vítězný uvařilo družstvo Filoména z Kunovic ve složení Lenka Polláková, Marián Pollák, Petr Filípek, Bronislav Rybníkář a Radek Skucius. Třetí nejlepší guláš - handrlácký - podle odborné poroty uvařilo družstvo složené z členů Folklorního souboru písní a tanců Handrlák z Kunovic ve složení Vlastimil Cigoš, Erika Ondrášková, František Horák a Pavlína Hrdlíková.

Na GulašFestu v Kunovicích hodnotili také návštěvníci. Vítězem se u návštěvníků GulášFestu stalo družstvo SHK Házená Kunovice s gulášem Trefená sedmička ve složení Růžena Habartová, Anna Handlová, Marta Kocarová, Ladislav Pípal a Vratislav Slunéčko.

Odborná komise vyhodnotila všechny uvařené kotlíkové guláše jako vynikající, nebylo tam špatného guláše. Všechna zúčastněná družstva odvedla výbornou práci. Velkému množství návštěvníků uvařené guláše velice chutnaly, o čemž svědčí jejich rychlé vyprodání. Je jen škoda, že akci  předčasně ukončila průtrž mračen. Tak zase za rok!

Autor: Jiří Lůčný

Vaše názory

Den pro rodinu - den plný zábavy, soutěží i poučení

Uherské Hradiště

Den pro rodinu - den plný zábavy, soutěží i poučení

Uherskohradišťská nemocnice přichystala pro své zaměstnance i širokou veřejnost tradiční Den pro rodinu. Ve starém areálu, plném...

29. 6. 2019
Z prvňáčků jsou čtenáři

Kostelany nad Moravou

Z prvňáčků jsou čtenáři

Slavnostní chvíle zažili prvňáci z Kostelan nad Moravou. V obřadní místnosti na obecním úřadu se totiž uskutečnilo...

28. 6. 2019
Hasiči z Bílovic slavili 150. narozeniny

Bílovice

Hasiči z Bílovic slavili 150. narozeniny

Oslav nejstaršího vesnického dobrovolného sboru na Moravě se zúčastnil hejtman, senátor, řada starostů a potomek zakladatele sboru...

27. 6. 2019
Kino Máj praskalo ve švech pod palbou youtuberů

Uherský Brod

Kino Máj praskalo ve švech pod palbou youtuberů

Doslova davové šílenství se strhlo při Grand Show Time. Porty, Attack, Ati, Dejvit, Katezee, Creep, Lukefry, Natyla,...

27. 6. 2019
TOPlist