FacebookYoutubeInstagram

Stříbrný starosta Nesovic!

Staré Hutě Společnost 10. 7. 2019
Stříbrný starosta Nesovic!
Foto: Petr NEDOMA

Mladý Patrik Valeš obhájil zlato

Šestý ročník tragačových závodů byl extrémně vytížený. Účastnilo se ho 35 závodníků, z toho 8 dětí. Celá trasa měla zhruba 1,8 km a vedla přes silnici, les i tradiční lávku přes potok, kde se pár šťastlivců namočilo. Děti měly trasu kratší vedoucí od hasičské zbrojnice, po silnici, přes lávku a zpět. Stejně jako v minulém roce byla pro děti připravená nafukovací pirátská loď, kterou testovali nejen děti, ale také dospělí.

Po náročném závodu v úmorném vedru první místo s časem 8:49 vybojoval syn místního chalupáře Stanislav Limberk ml., 2. místo s časem 9:10 obsadil starosta obce Nesovice Víťa Reška a 3. místo s časem 9:13 získal Tomáš Paluřík z Mařatic. Jeden z účastníků byl bohužel diskvalifikován, neboť nerespektoval pravidla a trasu si zkrátil.

V kategorii děti obhájil první místo Patrik Valeš s časem 3:57 minut, který běžel i trasu pro dospělé s časem 10:54 minut, a tím se umístil v kategorii dospělých na osmém místě. Druhé místo obdržel Ondřej Doležal s časem 4:12 a bronz vybojovala Tereza Vybíralová.

Pro vítěze byly připraveny poháry, trička a šátky na krk. Děti dostaly poháry, sladkosti, diplomy a medaile, které obdržely všechny zúčastněné děti.

Po ukončení závodů zahrál k tanci a poslechu Jiří Hruška a jeho kapela z Buchlovic, od 20.00 do pozdních hodin zahrála rocková skupina Pantok, taktéž z Buchlovic.

„Jsme velmi rádi, že nám vyšlo opět krásné počasí a příští rok vás zveme na výročí 130 let SDH Staré Hutě,“ uzavřeli pořadatelé.

Autor: Dominika Nedomová

Vaše názory

Pohádky kočovníků se hemžily čerty

Slovácko

Pohádky kočovníků se hemžily čerty

To se obzvláště v dnešní době hned tak nevidí, aby si parta okolo principála Pavla Růžičky, složená...

10. 7. 2019
Šumičtí hasiči mají nový prapor!

Šumice

Šumičtí hasiči mají nový prapor!

Prodloužený víkend se v obci Šumice nesl ve slavnostním duchu. Sbor dobrovolných hasičů u příležitosti 125. výročí...

9. 7. 2019
Smraďavka žije!

Velehrad

Smraďavka žije!

Řízkománií odstartoval maraton letních diskoték pro mladé tanečníky v Lázních Leopoldov. Každé úterý a čtvrtek budou patřit...

9. 7. 2019
Palladium země české se vrátilo na Velehrad

Velehrad

Palladium země české se vrátilo na Velehrad

Apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, hlavní celebrant poutní mše svaté na posvátném Velehradě, plynulou češtinou připomněl ve...

8. 7. 2019
TOPlist