FacebookYoutubeInstagram

Tahákem Slováckého léta byl překvapivě Ben Cristovao

Uherské Hradiště Společnost 8. 7. 2018
Tahákem Slováckého léta byl překvapivě Ben Cristovao

Ben dokázal napěchovat náměstí v Hradišti k prasknutí!

Foto: Kateřina NOSKOVÁ

Uherské Hradiště žilo deset dnů kulturou, sportem a zábavou

Hudebně-sportovní festival Slovácké léto vstoupil do druhé dekády úspěšně. Počasí vesměs přálo sportovcům i kapelám a jako trefa do černého se ukázaly i novinky, které organizátoři zařadili do programu. Největší zájem byl překvapivě o koncert Bena Cristovaa, a to se na hlavním hradišťském náměstí představily takové kapely jako Iné kafe, Buty, Walda Gang nebo Argema. Hojně navštívený byl dětský den s kouzelníkem Jirkou Hadašem, který Slovácké léto zahájil o půl dne dřív, než bylo dosud obvyklé.

Letos poprvé vyzkoušeli organizátoři Slováckého léta takzvanou prémiovou zónu přímo pódiem, na kterém probíhaly hlavní večerní koncerty. Za symbolické vstupné mohli zájemci mít své hvězdy doslova na dosah. Setkala se s kladnými i zápornými reakcemi.

„Tato služba je zcela běžná u většiny koncertů. Věříme, že se nám v dalším ročníku podaří vychytat nedostatky a diváci se naučí prémiovou zónu využívat. Zájem o ni byl především u některých koncertů, odmítat jsme nakonec museli zájemce o prémiovou zónu například u koncertu Bena Cristovaa,“ říká organizátor festivalu Marek Pochylý.

S příznivým ohlasem veřejnosti se setkaly placené doprovodné programy, které diváci Slováckého léta mohli navštívit v jezuitské koleji a v Redutě, a to Fashion Show, Afro-Cuban Patry, folklorní večer a divadelní představení Normální debil.

Hned v první den festivalu předali organizátoři šeky v celkové hodnotě 50 tisíc korun z Benefice Slováckého léta, a to Diakonii ČCE - středisku CESTA Uherské Hradiště (20 000 Kč), Domovu pro osoby se zdravotním postižením Medlovice (20 000 Kč) a Uherskohradišťské nemocnici (10 000 Kč). Zároveň představili nový benefiční projekt Úsměv pro Tebe. „Lidé si na webu www.usmevprotebe.cz můžou koupit plyšáka a poslat ho dál. Tímto způsobem chceme šířit úsměv a radost po celé republice a zároveň tak získat další finanční prostředky na benefici,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Autor: kul

Vaše názory

Romana Dragouna nechtěli pustit z pódia

Uherské Hradiště

Romana Dragouna nechtěli pustit z pódia

Roman Dragoun, hvězdný klavírista a zpěvák legendárních kapel Futurum, T4, Lidopop Supergroup či Progres 2, koncertoval na...

7. 7. 2018
Pestrý program školní akademie

Uherský Brod

Pestrý program školní akademie

Již tradičně uspořádala Katolická základní škola svou akademii. V dvouhodinovém pásmu se představily všechny třídy, od prvňáčků,...

7. 7. 2018
Sázka na hovězí letos vyšla

Záhorovice

Sázka na hovězí letos vyšla

Záhorovice znají letošní vítěze soutěže o nejlepší guláš. Třetí ročník gastronomického festivalu ovládli domácí, kteří se akce...

6. 7. 2018
Diváky uchvátil E.T. mimozemšťan

Holešov

Diváky uchvátil E.T. mimozemšťan

V zahradách zámku Holešov se uskutečnil už osmý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata 2018. Na tuto oblíbenou...

6. 7. 2018
TOPlist