FacebookYoutubeInstagram

Tanec doprovázely bolestivé výkřiky

Uherský Brod Společnost 13. 6. 2018
Tanec doprovázely bolestivé výkřiky
Foto: KM
Inzerce

V Brodě se tančil kopanický čardáš i vlčnovské sedlcké

V Uherském Brodě se již posedmé konají tradiční semináře lidových tanců. Duší tohoto projetu je folkloristka Jitka Bartošová z Horního Němčí, která akci organizuje. „Na začátku všeho byla sázka, za rok se pak uskutečnil první ročník semináře a nikdo by tehdy nevěřil, že letos se tance konají již posedmé,“ objasnila organizátorka.

Letos se pro semináře našly nové prostory, a to v atriu Muzea Jana Amose Komenského a v případě nepříznivého počasí v prostorách protějšího Domu dětí a mládeže. Již tradičně čtyřdílný seminář zahájila Marie Rapantová, vedoucí FS Kopaničár a Kopaničárek, která opět učila návštěvníky tance z Kopanic. Tentokrát se jednalo o kopanický Čardáš. Výuka ovšem začala poměrně náročně. Tanečnice se učily vyskakovat svému tanečnímu partnerovi na kyčelní kloub, což chvilkami doprovázely bolestivé výkřiky přítomných pánů, již měli strach o pevnost svých stehenních kostí a kolenního kloubu. Nakonec však všichni lekci zvládli bez újmy na zdraví.

Letos se sešlo na pět desítek tanečníků. Na další lekci se z důvodu špatného počasí přesunuli do prostor Domu dětí a mládeže, kde se od tanečníků Františka Kučery a Zuzany Čechové naučili vlčnovské sedlcké a také tradiční obkročák.

Autor: KM

Vaše názory

Ztraceného Redla nakonec našli

Uherské Hradiště

Ztraceného Redla nakonec našli

Výšinu svatého Metoděje rozezpíval muzikant Vlasta Redl v rámci letošního ročníku akce s názvem Noc s Metodějem....

12. 6. 2018
Zásnubám aplaudovalo zaplněné náměstí

Uherský Brod

Zásnubám aplaudovalo zaplněné náměstí

V Uherském Brodě se opět po roce uskutečnily tradiční Bílokarpatské slavnosti, které se letos konaly již posedmé....

12. 6. 2018
Pestrobarevné Mexiko roztančilo publikum

Bojkovice

Pestrobarevné Mexiko roztančilo publikum

Folklorní festival ovládla atmosféra vystoupení souboru La Kompaňia De Danza Folklórica De Mexico, který svým tancem a...

11. 6. 2018
Slovácko má svoji SuperStar

Polešovice

Slovácko má svoji SuperStar

Polešovická základní škola hostila vůbec první ročník Slovácké SuperStar. Letos se soutěže účastnili žáci pěti škol. Do...

9. 6. 2018
TOPlist