FacebookYoutubeInstagram

Tanečnice postoupily na celostátní přehlídku

Otrokovice Společnost 11. 4. 2019
Tanečnice postoupily na celostátní přehlídku
Foto: Marika Blažková

Dvě skupinky tanečního oboru ZUŠ Uh. Hradiště pod uměleckým vedením Jany Trubačíkové se účastnily krajské postupové soutěžní přehlídky dětského scénického tance v Otrokovicích. Ve velké konkurenci rozdala porota jen pěti nejlepším ocenění poroty a měla za úkol vybrat pouze dvě choreografie, které budou reprezentovat náš kraj na přehlídce celostátní.

Choreografie mladších žákyň s názvem Smrtihlav si odnesla cenu poroty za výstižné vyjádření hudební předlohy, choreografie Něco se dívá, kterou ztvárnily starší žákyně, pak cenu poroty za originální zpracování a vnitřní napětí - a jako jedna ze dvou choreografií z celého Zlínského kraje také postup na celostátní přehlídku do Kutné Hory.

ZUŠ Uherské Hradiště tímto úspěchem potvrzuje výjimečnou kvalitu výuky tanečního oboru - podobně jako v loňském roce. Na celostátní přehlídce, kterou v roce 2018 pořádala právě uherskohradišťská ZUŠka, se z 1 050 choreografií z celé České republiky tehdy pouze 36 nejlepších představilo v Uherském Hradišti a škola zaznamenala velký úspěch pro mimořádné taneční výkony svých žákyň. Ve velké konkurenci získala choreografie Mluv!!! zlaté pásmo a Jana Trubačíková obdržela jako jedna ze tří pedagogů z celé České republiky zvláštní ocenění za pedagogickou a tvůrčí práci.

Autor: kul

Vaše názory

Po dvou letech zase Niesner!

Vlčnov

Po dvou letech zase Niesner!

Minulý týden byla zahájena jubilejní, desátá sezona v Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově. „Rozšířila a proměnila se...

11. 4. 2019
Po pódiu běhaly polonahé herečky

Uherský Brod

Po pódiu běhaly polonahé herečky

Do Uherskobrodského Domu kultury přijely další velké herecké hvězdy. Tentokrát s komedií Co takhle ke zpovědi ......

10. 4. 2019
Vítězný destilát byl vypálený z hrušek

Kunovice

Vítězný destilát byl vypálený z hrušek

Po dvouleté pauze se mezi společenské události v Kunovicích dostal košt slivovice. Jeho čtrnáctý ročník nabídl ochutnávku...

9. 4. 2019
Starostové se spojili, aby pomohli Velké Javořině a bratrství Čechů a Slováků

Zlínský kraj

Starostové se spojili, aby pomohli Velké Javořině a bratrství Čechů a Slováků

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině získají od letošního roku výraznou posilu. Po vzoru slovenských...

8. 4. 2019
TOPlist