FacebookYoutubeInstagram

Titul Mistra Bílých Karpat putuje letos do Drslavic

Uherský Brod Společnost 21. 6. 2019
Titul Mistra Bílých Karpat putuje letos do Drslavic

Kdo by nechtěl mít na památku fotku s mistrem Martinem Komárkem?

Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ
Inzerce

Šestnáctka borců předvedla své umění s pilou, sekerou i motorovkou

Do Uherského Brodu se před pár dny sjeli nejlepší sportovní dřevorubci z celé České republiky. Pod názvem Czech Cup Uherský Brod se zde konal jeden z kvalifikačních závodů, ve kterých závodníci sbírají body a mají šanci se tak nominovat na mistrovství České republiky. Šestnáctka dřevorubců se utkala v disciplínách, ve kterých ukázali svou sílu a zručnost při práci s motorovou pilou, sekerou i ruční pilou. Vše probíhalo pod odborným dohledem poroty a časoměřičů a za bouřlivého povzbuzování uherskobrodského publika.

V čase mezi disciplínami se pak konaly soutěže pro veřejnost a na závěr se uskutečnila také soutěž o mistra Bílých Karpat.

"Premiérového klání výzvy Kdo s koho 2019 o Mistra Bílokarpatska v řezání ruční pilou se zúčastnilo osm borců. Závody probíhaly vyzývacím systémem s běžnou obloukovou rámovou pilou na koze,“ prozradil pořadatel akce Jiří Gračka. Do semifinále se kvalifikovali Radim Michalčík ze Starého Hrozenkova, Josef Ševčík z Drslavic a dva borci z Březové, Libor Křeháček a Vít Strapina. Ti se na hlavním pódiu utkali v lítém souboji na čas kdo s koho. Ačkoliv všichni podali špičkové výkony, hlavami uznale pokyvovali i sportovní dřevorubci ze STIHL Timbersports, vítězem se mohl stát jenom jeden. Mistrem Bílokarpatska v řezání ruční pilou se, za odborného dohledu nejpovolanějšího z nejpovolenějších Martina Komárka, stal Josef Ševčík z Drslavic.

"Nejlepší čtyři borci získali finanční prémie, symbolicky v bankovkách dvoustovkách, aby i touto formou byl vzdán hold nejslavnějšímu rodákovi Bílokarpatska Janu Amosi Komenskému,“ upřesnil Gračka. Ceny získaly i obce, které borci reprezentovali, a to v poukázkách na špičkové ruční nářadí v hodnotách 10 000 Kč pro Drslavice, 5 000 Kč pro Březovou a 2 500 Kč pro Starý Hrozenkov.

Jiří Gračka tento zajímavý sport přiváží do Uherského Brodu již několik let a v různých podobách, ať už soutěžních či exhibičních, představuje divákům. Akce se zúčastnil také ten nejlepší z nejlepších, člověk, který je mezi dřevorubci žijící legendou. Několikanásobný český, evropský i světový medailista, mnohonásobný evropský mistr a držitel několika evropských a jednoho světového rekordu v některé z dřevorubeckých disciplín Martin Komárek. Ten nejen, že předvedl exhibiční show, ale také rozdával autogramy, úsměvy a fotil se se všemi zájemci z řad diváků.

Čtěte více
Autor: KM

Vaše názory

Bouřlivý potlesk byl odměnou za taneční výkony

Uherské Hradiště

Bouřlivý potlesk byl odměnou za taneční výkony

Vrcholem taneční sezóny pravidelně bývá závěrečné vystoupení tanečního oboru Základní umělecké školy v Uherském Hradišti a pobočky...

20. 6. 2019
Nejpočetnější skupinou byli šedesátníci

Huštěnovice

Nejpočetnější skupinou byli šedesátníci

Jedenaosmdesát rodáků a jubilujících občanů se sešlo o víkendu v Huštěnovicích. Někdo to měl, co by kamenem...

19. 6. 2019
Čtyři poháry pro Milana Hlůška

Břestek

Čtyři poháry pro Milana Hlůška

Nultý ročník přátelské výstavy andulek v Břestku uspořádali Milan Hlůšek a Miroslav Horák z Buchlovic. Akci věnovali...

18. 6. 2019
Na Rochus tentokrát po setmění

Uherské Hradiště

Na Rochus tentokrát po setmění

Atmosféru končícího horkého pátečního dne zažili všichni, kdo vpodvečer zavítali do Skanzenu Rochus. Právě tady v rámci...

18. 6. 2019
TOPlist