Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Turisté křižovali Chřiby, cyklisté se loučili mezi vinohrady

Uherské Hradiště Společnost 9. 10. 2017
Turisté křižovali Chřiby, cyklisté se loučili mezi vinohrady
Foto: pas

Zatímco milovníci přírody od sobotní rána vyraželi na 45. ročník tradičního pochodu Chřibská 33, do Uherského Hradiště se z celé republiky i Slovenska sjížděli cyklisté a zároveň milovníci vína na symbolické rozloučení s letošní sezonou na Uherskohradišťsku. Téměř aprílové počasí nalákalo do srdce Slovácka 450 účastníků, kteří přijeli uzavřít sedm cyklostezek a dvě pěší trasy.

"Těší nás účast cyklistů z daleké Chrastavy nebo Sloupu v Čechách, již tradičních účastníků z Prahy, Brna, Ostravy a slovenské Staré Turé, Myjavy nebo Liptovského Hrádku," kochala se za organizátory pestrostí cyklistů Hana Patková, vedoucí MIC Uherské Hradiště.

Nejvíce cyklistů se vydalo na trasu Muškátu moravského, k dalším oblíbeným trasám patřila stezka Rulandy bílé, Velehradská stezka nebo trasa Dolním Poolšavím, na kterou se vydala početná skupina z cyklooddílu Mrlínek, jehož členové patří k pravidelným účastníkům této akce. Příznivci pěší turistiky se vydali poznávat krásy na Staroměstskou nebo Sadskou stezku.

Většina účastníků na svých trasách lehce zmokla, někteří přečkali déšť při příjemném posezení ve sklepech a přijeli na odpolední program, ve kterém vystoupily děti ze souboru Kunovjánek, FS Handrlák, CM Čarapa a Old Stars Hradišťan, s malým zpožděním.

Podzimní část 12. ročníku Na kole vinohrady Uherskohradišťska uzavřela jak cykloturistické trasy Slovácka, tak i cyklus akcí Krajem vína 2017 na Moravských vinařských stezkách.

Autor: kul

Vaše názory

Z Moldávie do srdce Slovácka s lidovými nástroji

Uherské Hradiště

Z Moldávie do srdce Slovácka s lidovými nástroji

Dvě hodiny doslova nabité rozmanitými podobami folkloru zažili v sobotu večer návštěvníci Festivalu hudebních nástrojů lidových muzik...

9. 10. 2017
Broučkům křidélka nezmokla

Uherské Hradiště

Broučkům křidélka nezmokla

Letos už podevatenácté připravila Knihovna BBB v Uherském Hradišti lampiónové setkání pro všechny malé broučky, berušky, broučínky...

7. 10. 2017
Za umístění na olympiádě dostala cukrovatovač

Brno, Uherský Ostroh

Za umístění na olympiádě dostala cukrovatovač

Na republikovém finále žáků v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který proběhl na atletickém stadioně VUT Brno, poprvé...

7. 10. 2017
Diváci prošli „hvězdnými“ milníky

Uherské Hradiště

Diváci prošli „hvězdnými“ milníky

„Kino Hvězda promítá v 3D, ale Rusalku Slovácký komorní orchestr s operní pěvkyní Pavlou Vykopalovou zahrál v...

5. 10. 2017
TOPlist