FacebookYoutubeInstagram

Uherskohradišťský vánoční strom se jmenuje Štěpán Šiška

Uherské Hradiště Společnost 4. 12. 2017
Uherskohradišťský vánoční strom se jmenuje Štěpán Šiška

Kostel na náměstí v Uherském Hradišti se opět stal plátnem pro mikulášský videomapping.

Foto: KM

Audiovizuální show nesla poselství

První prosincový den byl v Uherském Hradišti ve znamení blížících se Vánoc. Na zaplněném Masarykově náměstí se opět po roce rozsvěcoval vánoční strom, který tentokrát daroval soukromý dárce ze Štěpnic. Letošním vánočním stromem je smrk pichlavý, který je zhruba 40 let starý a 11 metrů vysoký.

Stejně jako každý rok probíhala divácká hlasovací soutěž o jméno pro vánoční strom. Ze všech návrhů bylo nakonec vybráno jméno Štěpán Šiška, což je trochu neobvyklé, protože dříve míval strom pouze jedno jméno. Letos má ovšem i své příjmení.

Samotné rozsvícení, které společně se starostou města Stanislavem Blahou odpočítali všichni přítomní, provázela jako již po několik let audiovizuální show, která se odehrávala na zdech nově zrekonstruovaného kostela sv. Františka Xaverského. Silný příběh, který zhlédlo zcela zaplněné Masarykovo náměstí, v sobě nesl poselství „Největším darem v životě není zlato, ale pomoc druhému člověku z lásky“.

Drobnou chybou během promítání byl fakt, že se stromeček rozsvítil nečekaně ke konci audiovizuální show, což většina neviděla, ale jelikož videomapping byl k vidění hned dvakrát po sobě, mohli diváci vidět rozsvícení vánočního stromečku alespoň na druhý pokus.  

O doprovodný program se během odpoledne postaral syn oblíbeného českého zpěváka Pavel Novák ml. se svou kapelou. Na svých koncertech zpívá také hity svého otce, které znají fanoušci všech generací. A tak se Hradištěm nesly hity jako Podivný spáč či Pihovatá dívka, ale nechyběly ani písně s vánoční tematikou a tradiční české koledy. Společně s Pavlem Novákem a jeho kapelou si do rytmu zpívali i tancovali nejen malí, ale i velcí.

Autor: KM

Vaše názory

Slabikář, první knížka k přečtení!

Uherské Hradiště

Slabikář, první knížka k přečtení!

Dětské knižní království v uherskohradišťské Knihovně Bedřicha Beneše Buchlova bylo tradičně svědkem slavnostního předávání Slabikářů prvňáčkům ZŠ...

3. 12. 2017
Bazaru dominovaly zejména pohádky

Kunovice

Bazaru dominovaly zejména pohádky

Knižní bazar v prostorách přednáškového sálu Panského dvora v Kunovicích byl letos v pořadí čtvrtý. Tentokrát tvořily...

3. 12. 2017
K zásahům v novém voze

Staré Město

K zásahům v novém voze

Dobrovolní hasiči ze Starého Města se dočkali. Jejich sen v podobě nového zásahového vozidla se splnil. Symbolické...

2. 12. 2017
Krvavá záře přivábila rockery do Hluku

Hluk

Krvavá záře přivábila rockery do Hluku

Americký kult, rocková legenda W.A.S.P., se na turné z Mnichova do Varšavy zastavil na jediném českém koncertu...

1. 12. 2017
TOPlist