FacebookYoutubeInstagram

V Boršicích u Blatnice bylo veselo

Boršice u Blatnice Společnost 11. 1. 2011
V Boršicích u Blatnice bylo veselo
Foto: VH

Po třech letech se sešli muzikanti Boršičanky, senioři vzpomínali u historických fotografií

Po třech letech se v Boršicích u Blatnice sešli muzikanti dechové hudby Boršičanky, kterou vedl dlouhá léta současný starosta obce Bohuslav Vávra.

Účelem tohoto setkání bylo přátelské posezení při dobrém jídle a pití, zavzpomínání si na veselé historky a také připomenutí si, jak to muzikantům stále ještě hraje. Tato kapela hýřila na začátku devadesátých let nebývalou aktivitou a absolvovala desítky koncertů, a to nejen doma, ale i za hranicemi naší vlasti. Točila nejen zvukové nosiče, ale byla častým hostem i na televizních obrazovkách.

Muzikanti Boršičanky přispěli i nemalým finančním příspěvkem na zakoupení Leksellova gama nože pro pražskou nemocnici.

V současné době působí v obci dechová hudba, která se už jen stará o to, aby nezanikly zdejší muzikantské tradice. Hrávají na společnou cestu manželským párům, či doprovází své spoluobčany na jejich poslední cestě. Že nálada byla víc než přátelská, svědčí i fakt, že se setkání protáhlo až přes půlnoc.

Obecní úřad tradičně pořádá pro své starší spoluobčany Besedu s důchodci. Nejinak tomu bylo hned první neděli roku 2011. Bylo to přátelské popovídání si při poslechu boršické drobotiny, a to nejen z mateřské, ale i ze základní školy. Vystoupil zde i soubor Jasénka ze sousední Blatničky. Tradičně vystupuje na těchto besedách i schola, kde, jak se zdá, vyrůstají zpěváci, kteří jistě nedopustí, aby se starší generací odešla i zpěvnost, která je zde lidem dána.

Velmi šťastným byl nápad promítnout důchodcům staré, historické fotografie ze života obce, které s neobyčejnou pílí shromažďuje a archivuje kronikář obce a vedoucí mužského sboru Víťa Hrabal.

Perličkou tohoto setkání byl i slib, že se všichni do jednoho zúčastní podobného setkání za rok.

 

Autor: Vladimír Salčák

Vaše názory

Koncert k pohlazení ducha

Uherský Brod

Koncert k pohlazení ducha

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Brodě zněla hudba starých mistrů. Pořadatelé, Dům kultury a klášter...

10. 1. 2011
Koncert k oslavě nového roku

Uherské Hradiště

Koncert k oslavě nového roku

V koncertním sále Reduty s hudebním uskupením Belcanto renaissance trio a slavnostním přípitkem se starostou města vstoupilo...

10. 1. 2011
Víkend v Hluku patřil holubům

Hluk

Víkend v Hluku patřil holubům

Hlavním městem holubářů se pro uplynulý víkend stal Hluk. V místní sportovní hale se totiž uskutečnila celostátní...

10. 1. 2011
Žlutými křídami psali na futra B+A+Ň+A

Babice

Žlutými křídami psali na futra B+A+Ň+A

V pošmourném sobotním ránu ve vylidněných Babicích nikdo nečekal bandu krojovaných masek v čele s tříkrálovskými Kašparem,...

10. 1. 2011
TOPlist