FacebookYoutubeInstagram

V Hradišti se koledovalo v rockovém duchu

Uherské Hradiště Společnost 10. 1. 2019
V Hradišti se koledovalo v rockovém duchu
Foto: KM

Hvězdy Generací či Reflexů zazpívaly známé i méně známé vánoční písně

V uherskohradišťském kostele svatého Františka Xaverského se koledovalo společně s velkými rockovými hvězdami Uherskohradišťska. Pod vedením Jana Gajdošíka a Jiřího Dohnala, kteří nedávno založili nové hudební uskupení DoGa UH, se divákům představily pěvecké hvězdy jako Honza a Ondra Jagošovi či Petr Vlček, společně s dalšími muzikanty, zpěváky a zpěvačkami. „Od Generací po koledy je to skok velký, téměř nedoskočitelný," svěřil se se smíchem Honza Jagoš. Ale jak sám dodal, byl moc rád, že ho Honza Gajdošík oslovil, protože si po opravdu dlouhé době mohl zazpívat koledy, které prý snad zpíval naposled jako dítko. „Dalším společným projektům se určitě nebráním, uvidíme, co Honza Gajdošík vymyslí,“ dodal Jágoš.

Jednu píseň si s hvězdným uskupením zazpíval také desetiletý Martínek, vnuk Jana Gajdošíka, který chtěl na koncertě zpívat tak moc, že jeho rodiče museli odložit i cestu na zimní dovolenou a nakonec odjížděli ihned po koncertě. „Martínek zatím zpívá jen doma v rodinném kruhu, ale teď byl takový moc zodpovědný a chtěl zpívat sám od sebe. Zatím chodí do hudebky a hraje na klavír, tak se uvidí, jak moc ho to bude dál bavit,“ zhodnotil hrdý Gajdošík hudební talent svého vnuka, a časem se uvidí, jestli Martínek půjde v dědečkových stopách. Benefiční rockové koledování vyneslo více jak sedmnáct tisíc korun, které poputují na domácí hospicovou péči, lékaře, sestry a další specialisty pro pomoc lidem, kteří dožívají doma.

Autor: KM

Vaše názory

Vánoce oslavily světově

Uherské Hradiště

Vánoce oslavily světově

Děti z anglické třídy Academic School při mateřské škole na Sadové ulici v Mařaticích si v rámci...

9. 1. 2019
Operní pěvec Zdeněk Plech zapěl koledy i árie

Staré Město

Operní pěvec Zdeněk Plech zapěl koledy i árie

Velkolepý koncert si užilo více jak pět stovek návštěvníků, kteří zavítali do areálu Kovozoo ve Starém Městě....

9. 1. 2019
Ples oslavil deset let

Horní Němčí

Ples oslavil deset let

Výzdoba v barvách obecního znaku vítala návštěvníky jubilejního desátého Hopsáckého plesu v Horním Němčí. Ten se nesl...

8. 1. 2019
Petr Bende okouzlil Nezdenské tetičky

Nezdenice

Petr Bende okouzlil Nezdenské tetičky

Již se stalo tradicí, že se po Novém roce koná v Nezdenicích koncert skvělého zpěváka a muzikanta...

7. 1. 2019
TOPlist