FacebookYoutubeInstagram

V Kunovicích končí výstava o slavném rodákovi Josefu Abrhámovi

Kunovice Společnost 10. 12. 2019
V Kunovicích končí výstava o slavném rodákovi Josefu Abrhámovi

Na vernisáž přijal pozvání místostarostky Kunovic dramaturg Jan Gogola.

Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ
Inzerce

Fenomén Josef Abrhám. Takový název nese výstava, kterou už jen do konce tohoto týdne můžete vidět v Klenbovém sále Panského dvora v Kunovicích.

Jak už sám název napovídá, výstava je věnována velké herecké osobnosti Josefu Abrhámovi a také jeho rodině, která dlouhá léta právě v Kunovicích žila i podnikala. Na výstavě jsou k vidění soukromé fotografie, které z velké části zapůjčila právě hercova rodina.

"Věděli jsme, že Josef Abrhám bude letos slavit významné výročí, proto jsme požádali občany města, aby nám pomohli soustředit materiály k připravované výstavě. Nakonec jsme měli fotek víc, než jsme zde vůbec mohli umístit,“ objasnila místostarostka Kunovic Marta Polášková.

Na "Pepoše", jak slavnému herci v Kunovicích podomácku říkají, i na celou jeho rodinu, zavzpomínali během vernisáže výstavy emeritní ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, pedagog a dramaturg Jan Gogola a etnografka Romana Habartová, která byla prostředníkem v komunikaci mezi městem a rodinou Josefa Abrháma. Zároveň předala návštěvníkům výstavy vzkaz, neboť sám herec se na vernisáž dostavit nemohl.

Odpoledne oživila zpěvem a hrou na cimbál také pravnučka slavného slováckého malíře Joži Uprky Magdalena Múčková, na housle ji doprovázel manžel Pavel. Vernisáže se zúčastnil také spolužák Josefa Abrháma, František Chrástek, který s sebou přinesl i třídní fotografii, kterou chtěl Josefu Abrhámovi ukázat.

Autor: KM

Vaše názory

Gutalax přivezl na Mír zvrhlou show

Uherské Hradiště

Gutalax přivezl na Mír zvrhlou show

Na pódiu víc fanoušků než muzikantů, hrozivé mávání záchodovými štětkami a zvony, stejně jako nenapodobitelná kulisa z...

9. 12. 2019
Snažíme se, aby se z našich dětí stali jedineční a odvážní lidé

Strání

Snažíme se, aby se z našich dětí stali jedineční a odvážní lidé

Ve Strání si hudbou připomenuli deset let od založení místní zušky. Prvního září roku 2009 totiž ředitelka...

9. 12. 2019
S Marií Zelenou kolem světa

Ostrožská Nová Ves

S Marií Zelenou kolem světa

Doba adventu je plná nejrůznějších kulturních událostí a společenských akcí. Jinak tomu není ani v Ostrožské Nové...

8. 12. 2019
BrodBand Stanislava Sládka oslavil plnoletost

Uherský Brod

BrodBand Stanislava Sládka oslavil plnoletost

Již poosmnácté se konal koncert orchestru léta známého jako Orchestr Stanislava Sládka. Tradiční koncert pod novým názvem...

8. 12. 2019
TOPlist