FacebookYoutubeInstagram

V TK Rokasu vychovávají mistry republiky

Uherské Hradiště Společnost 20. 3. 2019
V TK Rokasu vychovávají mistry republiky

Linda s Matyášem a jejich trenérský tým jsou z vítězství upřímně nadšeni.

Foto: archiv MČR

Matyáš Grossmann a Linda Ondrušová si vytancovali už dvě medaile

Taneční klub Rokaso právě prožívá pohádku o tom, jak malý klub vytřel zrak všem prominentním favoritům. Matyáš Grossmann a Linda Ondrušová, juniorský taneční pár TK Rokaso, se stali mistry České republiky v latinskoamerických tancích. Je to už jejich druhý velký úspěch - na mistrovství ČR ve standardních tancích v Praze si před měsícem vytancovali třetí místo!

„Hrozně si toho ceníme a jsme na všechny naše tanečníky nesmírně pyšní,“ chválí svěřence Jiří Herůdek a Martina Martina Gabajová, zakladatelé a představitelé tanečního klubu Rokaso, které sdružuje dětí z celého kraje. V osmi skupinách tancuje 150 členů, od 3,5 let až po padesátníky. "Konečně nás velké kluby začnou brát vážně, nikdy nás totiž nevnímaly jako velkou konkurenci,“ smějí se zakladatelé klubu. Zvítězit v latině v konkurenci 33 párů, to už je opravdu úspěch!
Jiří Herůdek s Martinou Gabajovou prožili určitou satisfakci za léta dřiny a času, které Rokasu věnovali. Na klubovou stěnu slávy tak mohli zavěsit historicky první titul mistra ČR! Oba prostředí závodů důvěrně znají, jako taneční pár soutěžili několik let. I když jejich aktivní éra skončila, láska k tanci oběma zůstala a své lety nabyté zkušenosti se snaží předávat dalším generacím. Martina se věnuje nejmladším tanečníkům. Jiří juniorům a dospělým. Provoz a organizační záležitosti klubu leží na bedrech obou. Mají tanečníky v jiných klubech, které sbírají medaile, proto se o Rokasu říká, že vychovává mistry, leč sami tak vysoké ocenění neměli.
Do klubové historie se velkým úspěchem zapsali až Linda s Matyášem, kteří jsou nově složeným párem. Trénují od května 4 -5x týdně pod trenérským dohledem Yany Grishchenko a Radka Muchy, kteří se v Rokasu externě věnují juniorům.

Kromě klasických tréninků jezdí na různá soustředění, což je časově i finančně velmi náročné. Domovský klub se snaží zajistit zázemí a maximální podporu pro své členy. Ale bez rodičovské ochoty věnovat dětem čas, bez souhry obou rodin by snaha tanečníků i trenérů vyšla naprázdno. „Nejde spočítat, kolik hodin a peněz je nutné obětovat. Vždyť jedny závodní šaty na mistrovství stojí okolo 8 tisíc, dospělácké klidně i třicet. Když pak ale vidíte, jak jsou šťastní, musíte říct, že to stojí za to,“ přibližuje Martina Gabajová.

Proto pokud máte dítě, které by rádo tančilo, přiveďte ho. Hlavně kluky, kteří nemusí být nijak zvlášť pohybliví. „Zvládneme je rozhýbat. Vždyť Matyáš přišel do Rokasa v šesti letech a vidíte, kam to dotáhl,“ upozorňuje Jiří Herůdek.

S Lindou se chystají na kombinaci v 10 tancích na konci března do Roudnice nad Labem, tak jim držte palce!  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Gratulanti přišli všichni v černém!

Uherské Hradiště

Gratulanti přišli všichni v černém!

Rodina, kamarádi, hudebníci, spolupracovníci přišli uplynulý pátek popřát Vlastovi Killy Mahdalovi, výrazné osobnosti na poli extrémně tvrdé...

20. 3. 2019
Do Pitína se vrátil košt slivovice

Pitín

Do Pitína se vrátil košt slivovice

Pitěnská beseda uspořádala o víkendu už třetí ročník koštu slivovice. Dohromady bylo k dispozici přes sto vzorků...

19. 3. 2019
Domácí vinaři výrazně zabodovali

Popovice

Domácí vinaři výrazně zabodovali

Popovice ožily koštem vína, na kterém mohli návštěvníci letos ochutnat celkem 464 vzorků. Zvláštností jednačtyřicátého ročníku Josefovské...

18. 3. 2019
Zdounečanka si získala srdce Břestečáků

Břestek

Zdounečanka si získala srdce Břestečáků

Sauvignon, ročník 2011, výběr z bobulí. Víno, které v roce 2013 vyhrálo v Izraeli dvojitou zlatou medaili....

15. 3. 2019
TOPlist