FacebookYoutubeInstagram

Vařily přes sto dvacet kilo trnek

Dolní Němčí Společnost 7. 9. 2018
Vařily přes sto dvacet kilo trnek
Foto: ket

Tetičky chystaly povidla už po devatenácté

Tradiční vaření trnek v Dolním Němčí se odehrálo už podevatenácté a opět nabídlo nejen gurmánský zážitek, ale také skvělou kulturní podívanou.

Tetičky z Dolněmčí začaly s přípravou na vaření už v pátek před akcí, aby vše stihly. „Včera jsme to asi dvě hodiny loupaly. Běžně pak začínáme vařit kolem osmé hodiny ráno, ale kvůli televizi ze Slovenska, která si celý proces chtěla natočit, jsme se dnes dostaly do skluzu,“ vysvětlila Marie Ježková, která stála u zrodu dnes tak oblíbené tradice.

Dolněmčanské zpěvačky střežily kotel celý den, aby uvařily pro obec ta nejlepší povidla. „Letos máme asi sto dvacet kilo ovoce. Běžně máme z metráku asi dva kýble povidel, tak letos to bude ještě o něco víc,“ prozradila dále Marie Ježková.

Akci doprovodila řada vystoupení pěveckých a folklorních souborů. Zazpívat přijeli Slavkovjané, vystoupil také dětský soubor Slatinka ze Suché Loze a nemohli chybět ani domácí Dolněmčané, Tetičky z Dolněmčí nebo Národopisný krúžek Dolněmčan. O hudební doprovod akce se starala Dolněmčanská pětka.

Autor: ket

Vaše názory

Dobročinný běh vyhrát Broďan Trtek

Šumice

Dobročinný běh vyhrát Broďan Trtek

Druhý ročník Šumického běhu přilákal na start celkem 157 závodníků, kteří se rozdělili do tří kategorií. Vůbec...

6. 9. 2018
Bálešáci křtili slováckým trojbojem

Staré Město

Bálešáci křtili slováckým trojbojem

Cimbálová muzika Bálešáci pokřtila album Široko, daleko slováckým trojbojem - pivo, víno, slivovice. Trio kmotrů tvořili Petr...

4. 9. 2018
Fanánek si navlékl triko HB Buchlovice

Buchlovice

Fanánek si navlékl triko HB Buchlovice

Buchlovice se ponořily do kosočtverců Tří sester, které zakončily Buchlovské hudební léto ve společnosti E!E, Doctora P.P.,...

4. 9. 2018
Od veslování až po stárkování

Sušice

Od veslování až po stárkování

Loni chasu vedl jeden pár plnohodnotných stárků, letos, po sedmi letech, měly hody v Sušicích znovu mladší...

4. 9. 2018
TOPlist