FacebookYoutubeInstagram

Ve Slovácké tržnici vzniká největší dopis Ježíškovi

Uherské Hradiště Společnost 6. 12. 2015
Ve Slovácké tržnici vzniká největší dopis Ježíškovi
Foto: sal

O nový český rekord se pokoušejí děti ve Slovácké tržnici v Uherském Hradišti. Píší totiž svá přání Ježíškovi na několikametrovou tabuli. Nejčastěji děti touží po stavebnicích, knihách, panenkách a autech. Větší kluci a holky pak preferují chytré telefony a tablety.

Děti mohou svá přání psát až do 22. prosince. Několik přání poté bude splněno a děti najdou na Štědrý den své vytoužené dárky pod vánočním stromkem u Slovácké tržnice. Ostatní děti, které se do akce zapojily a na Štědrý den k tržnici dorazí, získají alespoň malou pozornost.

„Děti začaly psát přání na plochu přesahující 15 metrů čtverečních. Už teď ale vidíme, že tento rozměr kvůli velkému zájmu rozhodně nebude stačit, takže postupem času přidáme další plochy, aby děti měly kam svá přání umístit. Zatím tedy není jasné, jak velké přání nakonec vznikne," uvedla Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.

Podle Michala Jurečky z Agentury Dobrý den Pelhřimov, která české rekordy registruje, jde o ustavující rekord. "Bude zapsán do databáze českých rekordů, ale ještě nevíme, v jakých rozměrech," uvedl Jurečka. Dosavadní nejdelší přání mělo podle jeho slov 53 metrů na délku, plochou však bylo menší než to, které vzniká v Uherském Hradišti.

Děti svá přání včetně adres píší na tabuli nesmazatelnými fixami. Také povrch tabule je mírně zvlněný, aby na něm přání lépe vydržela.

Autor: sal
Inzerce

Vaše názory

Jiří Kura uspěl na Šlágru

Uherské Hradiště

Jiří Kura uspěl na Šlágru

Slovácký Elvis Jiří Kura zpíval v soutěžním pořadu Šlágr kometa. „Přihlásil jsem se na základě upoutávky na...

6. 12. 2015
První ročník UK/UH navštívilo na 500 diváků

Uherské Hradiště

První ročník UK/UH navštívilo na 500 diváků

Do Uherského Hradiště přijelo na první ročník Dnů britského filmu a kultury na 500 diváků. Přehlídka UK/UH...

5. 12. 2015
Výuka dějepisu jinak

Staré Město

Výuka dějepisu jinak

V pátek 20. listopadu opět navštívili Základní školu ve Starém Městě nadšenci pro vojenskou historii z řad...

5. 12. 2015
Knihovna patřila dětem

Uherské Hradiště

Knihovna patřila dětem

Už podeváté v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana mohly strávit předadventní sobotní dopoledne celé rodiny. Na malé i...

4. 12. 2015
TOPlist