FacebookYoutubeInstagram

Vědec rozebíral vzorce lásky

Staré Město Společnost 21. 11. 2014
Vědec rozebíral vzorce lásky
Foto: Soňa Patočková
Inzerce

Britský vědec Michael Londesborough, jenž pracuje v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR v Řeži a specializuje se na borany, karborany a metalkarborany, podruhé přijal pozvání Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město. Po předloňském úspěšném pořadu Tajemství energie přijel do Uherského Hradiště s Chemií lásky.

„Chemie lásky je přednáška, ve které se Michael Londesborough zabývá podstatou lásky. Uplatňuje svůj pohled chemika a vysvětluje, proč a jaké chemické pochody lásku doprovázejí, jaké jsou chemické reakce a sloučeniny spojené s našimi pocity zájmu o druhou osobu, chtíčem, láskou vášnivou nebo láskou rodičovskou,“ vysvětlila profesorka Růžena Borková.

Show byla součástí bohatého programu Týdne vědy a techniky. Na začátku listopadu ji ve velkém sálu Klubu kultury vidělo více než 800 studentů z jedenácti základních a sedmi středních škol Zlínského kraje.

A jak přednášku hodnotili samotní studenti? „Velmi obratně vkládal Shakespearovy sonety mezi jednotlivá témata v průběhu prezentace o lásce, o chtíči, o touze. Rozebíral lásku od jejího vzdáleného počátku - od vzniku světa, přes vývoj organismů na Zemi, až po první náznaky něčeho, co bylo hlavním tématem celého vystoupení. Vysvětlil nám, jaké hormony a chemické látky v nás pracují, když prožíváme situace spojené s tímto nádherným citem,“ poznamenal Jaromír Talák, student druhého ročníku staroměstského gymnázia.

Autor: zjs

Vaše názory

Zručnost předávaná generacemi

Uherské Hradiště

Zručnost předávaná generacemi

Rok založení - 2007. Od roku 2010 vydávají ochrannou známku Tradiční výrobek Slovácka - TVS. Letos Lenka...

21. 11. 2014
Z Uherského Brodu do Londýna letecky

Uherský Brod

Z Uherského Brodu do Londýna letecky

Právě tam zamířili žáci 7. - 9. tříd Katolické základní školy v Uherském Brodě. „Když jsem se...

20. 11. 2014
Za Alejí obhájili titul Ekoškola

Uherské Hradiště

Za Alejí obhájili titul Ekoškola

Štěpnická základní škola je již pátým rokem členem sdružení Ekoškol. Tento program vznikl na mezinárodní úrovni už...

20. 11. 2014
Rozloučili se Pri trenčanskej skale

Uherský Brod

Rozloučili se Pri trenčanskej skale

Již podvanácté se v Uherském Brodě sešly legendy moravského folkloru ve stejnojmenném pořadu. V hledáčku uvízly pořadatelům...

20. 11. 2014
TOPlist