FacebookYoutubeInstagram

Vítězka Zpěváčka chce být jako Vlasta Grycová!

Ratíškovice Společnost 14. 5. 2019
Vítězka Zpěváčka chce být jako Vlasta Grycová!

Tři nejlepší Zpěváčci Slovácka.

Foto: AV

Titul 5. ročníku Zpěváčka Slovácka si v konkurenci 37 finalistů v kategorii do 10 let vyzpívala v Ratíškovicích devítiletá Natálka Bruštíková ze Strání, dcera známého cimbalisty Radka Bruštíka. Za hudebního doprovodu CM Javor s primáškou Marií Ostřížkovou zazpívala píseň Ej, nade mlýnem.

Navázala tak na úspěch z minulých ročníků Zpěváčka Slovácka, kde v roce 2017 skončila druhá a v minulém roce první. Další dvě místa v pořadí putují na Uherskohradišťsko. Odborná porota v čele se strážnickým primášem Michalem Miltákem ohodnotila výkon zpívajícího a verbujícího Martina Valenty z Modré druhým místem. Třetí místo si vyzpívala dcera primáše uherskobrodské CM Olšava Anička Zubrová z Uh. Hradiště.

Vítěznou Natálku doprovázel při zkouškách a v samotném finále jako správný manager její tatínek, cimbalista Radek Bruštík, který její výkon spokojeně okomentoval.

„Natálka má hudbu a zpěv v sobě, rychle se učí písničky. Hraje přitom na klavír i housle. Se svými bratranci a sestřenicí tvoří rodinnou cimbálovku Mladí Bruštíci, kde zpívá oblíbené písničky paní Vlasty Grycové, která je pro ni velkým vzorkem, a chce byt tak slavná jako je ona,“ prozradil na šikovnou zpěvulenku Bruštík.

To, o jak kvalitní soutěž jde, dokumentuje i fakt, že desetičlenná porota ocenila mimořádnou cenou i výkon Jolanky Sedlářové z Bílovic, která velmi procítěně přednesla baladu Vyskočilo slunéčko.  

Zpěváček Slovácka 2019 bude mít letos ještě druhé dějství. 23. června zavítá do Hluku stejný počet finalistů, ale ve starší kategorii od 10 do 15 let.

Autor: AV

Vaše názory

Premiéra zavedla diváky na dědinu

Uherské Hradiště

Premiéra zavedla diváky na dědinu

Stovka malých tanečníků v pátek potěšila kompletně zaplněný sál Klubu kultury v Uherském Hradišti. Premiéru pořadu Na...

14. 5. 2019
Street69 zahráli jak v současné, tak v původní sestavě

Uherský Brod

Street69 zahráli jak v současné, tak v původní sestavě

Sobotní Náš festival plynule navázal na předchozí ročník, kdy skupina Street69 společně se svými hosty slavila 1...

13. 5. 2019
Košt obohatily vzorky se Salonu vín

Staré Město

Košt obohatily vzorky se Salonu vín

Desáté narozeniny slavila Výstava vín ve Starém Městě. Jako dárek dostali návštěvníci nejen kvalitní víno od lokálních...

13. 5. 2019
Vítězný guláš byl pryč téměř ihned

Šumice

Vítězný guláš byl pryč téměř ihned

Už počtvrté se sešly kuchařské týmy na hasičském hřišti v Šumicích, aby si společně zasoutěžily ve vaření...

12. 5. 2019
TOPlist