FacebookYoutubeInstagram

Vítězné ořechovky vyrobila jen litr a půl

Ořechov Společnost 1. 11. 2017
Vítězné ořechovky vyrobila jen litr a půl
Foto: ket

Titul šampiona letos putuje do Polešovic

Rozsáhlá ochutnávka likéru, který už neodmyslitelně patří k obci Ořechov, opět přilákala do místního kulturního domu množství lidí. Motorkáři z Ořechova uspořádali už šestý ročník koštu ořechovky.

Odborná komise letos hodnotila 189 vzorků tohoto likéru. „Měli jsme trochu problémy se sháněním vzorků. Letos se moc ořechů neurodilo, a tak se nedalo ani moc ořechovky vyrobit,“ uvedl za organizátory Martin Rokyta. Ten obhajoval první místo z loňského roku. Tento rok se však musel spokojit s místem druhým.

Vítězství si do Polešovic odvezla Věra Lukůvková. Byla to její vůbec první účast v soutěži o nejlepší ořechovku a byl to také její první pokus o výrobu tohoto likéru. „Na doporučení svého spolužáka jsem si koupila knížku o výrobě nejrůznějších likérů a začala jsem experimentovat. Na košt jsem dávala celkem tři vzorky. Jeden zvítězil, další byl průměrný a jeden dokonce skončil předposlední. Je na tom teda vidět, že jsem opravdu experimentovala,“ prozradila Věra Lukůvková. To dokazuje i fakt, že vítězného vzorku vyrobila jen jeden a půl litru. „Litr jsem dávala sem na košt a z toho půl litru už moc nezbývá, protože už za mnou byli kamarádi, že chtějí ten vítězný vzorek ochutnat,“ dodala s úsměvem Lukůková, která se jako návštěvník koštu účastní pravidelně.

Největší zastoupení měly na koštu ořechovky se základem z vínovice. Objevily se zde ale také likéry se základem z rumu nebo borovičky.

Autor: ket

Vaše názory

Na Rochusu přibyly nové stromy

Mařatice

Na Rochusu přibyly nové stromy

V areálu Parku Rochus proběhl již osmý ročník akce Stromy pro Rochus. Děti a studenti Střední odborné...

31. 10. 2017
Bombastická scéna uchvátila fanoušky

Zlín

Bombastická scéna uchvátila fanoušky

K zimnímu stadionu se linul průvod fanoušků kapely Chinaski, která měla ve Zlíně druhou zastávku svého největšího...

31. 10. 2017
Sto metrů kolejí v Redutě

Uherské Hradiště

Sto metrů kolejí v Redutě

Členové Klubu železničních modelářů Slovácko opět po roce připravili výstavu modelové železnice. Sál Reduty v Uherském Hradišti...

30. 10. 2017
Zpěvačka Amaranthe propotila spodní prádlo, šlo dolů!

Zlín

Zpěvačka Amaranthe propotila spodní prádlo, šlo dolů!

Ani severské kapely Eluveitie a Amaranthe nedokázaly zchladit vyprodané zlínské Masters of Rock café, a tak ze...

30. 10. 2017
TOPlist