FacebookYoutubeInstagram

Vlk sežral šest zlechovských karkulek

Osvětimany Společnost 26. 3. 2019
Vlk sežral šest zlechovských karkulek
Foto: pas

Na přehlídce v Osvětimanech se blýsklo sedm školních družin

Každoroční přehlídka družin v literárně-dramatické a hudebně-pohybové činnosti ukázala, že i v odpoledním čase v „družce“ děti dokáží pod vedením pedagogů nacvičit skvělé věci. Vždy záleží na chuti a kreativitě dětí i družinářů.  

V útulné škole v Osvětimanech se představilo sedm skupinek z okolních škol - Boršic, Buchlovic, Nedakonic, Polešovic, Zlechova - a dvou oddělení pořádajících. „Pro děti je to možnost ukázat se před publikem a pro učitele obrovská inspirace i příjemné setkání,“ hodnotí Dana Hurdesová za organizátory.

Publikum vidělo krátká představení - tanečně-divadelní Piráty a námořníky, vtipný muzikál Čert a Káča, originální pohádku O království zlozvyků, skvělou scénickou báseň Kolik tet má Agáta a recitaci Abecedy, poutavý muzikál Červená karkulka, kreativní pohádku Zvířátka a loupežníci a O koblížkovi se znamenitým koblížkem.

Bylo zde vidět, jak si kdo vyhrál s provedením, s kostýmy. K tomu je nutné připočíst nadšení dětí i družinářek. Zkrátka pěkné a inspirativní dopoledne. „Jsme nadšeni, jak se zvedá úroveň všech představení, proto jsme se rozhodli nevybírat vítěze,“ hodnotí výkony Dana Hurdesová a Petr Orlický, ředitel školy. Za výkony každá z družin obdržela odměnu a diplom. Nemusíte litovat, že jste představení neviděli - jistě budete mít možnost u vás doma, v rámci besídek pro maminky.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Myslivci ukázali přes tisíc trofejí

Boršice

Myslivci ukázali přes tisíc trofejí

Do Boršic letos doputovala chovatelská výstava výstava trofejí, která zaplnila o víkendu místní kulturní dům. V pátek...

25. 3. 2019
Těsný souboj vyhrál o fous Kovařík

Kudlovice

Těsný souboj vyhrál o fous Kovařík

Valentýnská výstava vín v Kudlovicích letos nabídla rekordní počet vzorků. Celkem se letos pořadatelům podařilo sesbírat 371...

24. 3. 2019
Kulatiny oslavili rekordem

Tupesy

Kulatiny oslavili rekordem

Košt vína v Tupesích letos oslavil třicáté narozeniny a jeho organizátoři si nadělili dárek v podobě rekordního...

23. 3. 2019
Domácí těžili z dobré úrody

Míkovice

Domácí těžili z dobré úrody

Potěšit chuťové pohárky dobrým vínem vyrazili jeho milovníci do Míkovic, kde se konal třiatřicátý ročník koštu vína....

22. 3. 2019
TOPlist