FacebookYoutubeInstagram

Výstava Myslivost a příroda přilákala téměř 10 tisíc návštěvníků

Kroměříž Společnost 27. 3. 2018
Výstava Myslivost a příroda přilákala téměř 10 tisíc návštěvníků

Tradiční expozice s více než tisícovkou trofejí.

Foto: Ondřej Kuropata

Kroměřížské výstaviště Floria patřilo uplynulý víkend všem příznivcům přírody, neboť se zde pořádal již pátý ročník výstavy Myslivost a příroda. Výstavu navštívilo téměř 10 tisíc návštěvníků.

Organizátoři se letošní ročník rozhodli zaměřit na vyžití pro celou rodinu, což návštěvníci ocenili. Kromě tradiční expozice s více než tisícovkou trofejí si lidé mohli projít i naučnou stezkou o zvěři a přírodě, vyzkoušet laserovou střelbu na létající terče, zkusit si celou škálu rybolovných technik, ochutnat soutěžní zvěřinové guláše, podívat se na králičí závody, nebo se zapojit do jarního svodu psů. U více než 70 stánků poté mohli nakoupit vybavení do přírody, na hory, či k vodě.

„Máme radost, že k nám zavítal tak velký počet návštěvníků, kteří u nás strávili krásný víkend. Od návštěvníků, myslivců i prodejců máme na výstavu pozitivní ohlasy, za což velmi děkujeme. Zároveň nám to dává závazek, abychom v naší práci nepolevili a v příštím roce návštěvníkům nabídli ještě větší zážitek,“ uvádí manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Velký zájem měli návštěvníci o přednášku známého rybáře Jakuba Vágnera, kterou si nenechalo ujít odhadem 800 posluchačů, nebo o přednášku na téma První pomoc psům.

Do soutěže o nejlepší zvěřinový guláš se zapojilo 8 kuchařských týmů. Odborná porota pod vedením kuchaře Luďka Bila z Asociace kuchařů a cukrářů České republiky rozhodla, že nejlepší guláš uvařil kuchařský tým Junáci. Na druhém místě se umístil tým Gastronauti a třetí příčka připadla kroměřížské restauraci Černý Orel.

Výstaviště Floria Kroměříž se již připravuje na Auto moto burzu, která na výstavišti proběhne 8. dubna. Organizátoři se letošní ročník rozhodli propojit s klasickým Bleším trhem. Bleší a sběratelské trhy mají na kroměřížsku dlouholetou tradici, kterou se organizátoři pokusí „oprášit“.

Autor: Ondřej Kuropata

Vaše názory

Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích

Uherské Hradiště

Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích

Projektový den nazvaný Velikonoce se konal v závěru uplynulého týdne v základní škole Academic School v Uherském...

27. 3. 2018
Děti nahodily společenský oděv

Kunovice

Děti nahodily společenský oděv

Plesový oděv zdobil děti z kunovické mateřské školy. Už po sedmnácté se konala plesová zábava určena především...

27. 3. 2018
„Hody, hody, doprovody,“ znělo Rochusem

Mařatice

„Hody, hody, doprovody,“ znělo Rochusem

Velikonoční zvyky a vše, co jim už od fašanku předchází. To vše bylo k vidění během sobotního...

26. 3. 2018
Starostové pokřtili Uherskohradišťsko z nebe

Slovácko

Starostové pokřtili Uherskohradišťsko z nebe

Díky knize Uherskohradišťsko z nebe se můžete z ptačí perspektivy ponořit do krás leteckých fotografií regionu: Fotopohledům...

26. 3. 2018
TOPlist