FacebookYoutubeInstagram

Výstava prací pomůže Adámkovi

Uherské Hradiště Společnost 25. 12. 2015
Výstava prací pomůže Adámkovi

Vodní svět očima dětí překvapil nápaditostí

Tradiční předvánoční vernisáž výstavy výtvarných prací dětí mateřských škol z Uherského Hradiště a blízkého okolí letos nesla název Vodní svět očima dětí a na toto téma připravily děti z MŠ Pod Svahy krátké námořnické vystoupení.

Letošního ročníku se zúčastnilo 20 mateřinek a zaslané výtvarné práce opět ukázaly, že malování, kreslení, vyrábění a tvoření z různých netradičních materiálů a technik děti velmi baví. „K vidění jsou mnohdy přímo umělecká díla, zastoupení mají ve velké míře také prostorové práce. Najdete zde obrovské ryby, akvária různých rozměrů, živočichy žijící ve sladkovodních vodách, ale také v moři. Je zde nespočet dravých ryb, ale také krásné medúzy, mořští krabi, škeble či jiná stvoření,“ popisuje za organizátory Alena Vrtalová, vedoucí učitelka MŠ Husova, která byla z výtvarných prací dětí nadšená. „U některých výtvarných technik se návštěvníkům tají dech. Můžeme vidět různé koláže, kombinované techniky, protisky, voskové batiky, zmizíkové techniky, klovatinové rezervy, lavírované monotypy, rozfoukávané skvrny, suché pastely a jiné zajímavé techniky,“ dodává.

V letošním roce organizátoři uspořádali jako součást výstavy také dobročinnou akci. „Děti z oslovených mateřských škol v rámci projektu Děti pomáhají dětem nakreslily a namalovaly obrázky, které jsme nechali zarámovat a nabízíme je k prodeji až do konce ledna,“ upozorňují učitelky. Výtěžek z prodeje obrázků bude v plné výši předán mamince handicapovaného 4,5letého Adámka, který si nemůže hrát a běhat jako ostatní děti. Finanční příspěvek z prodeje obrázků bude použit na jeho rehabilitaci.

„Do benefice se zapojila rámařství Petry Jilíkové a Antonína Hanáka, kteří vybrané práce dětí bez nároku na finanční vyrovnání zarámovali a přispěli tak nemalým dílem k úspěchu celé akce,“ děkuje za organizátory i rodiče Adámka Alena Vrtalová.

Výstava je již poněkolikáté instalována v útulných prostorách půdy Reduty v Uherském Hradišti, kde je možné zakoupit i obrázky.

Autor: iva

Vaše názory

Nejlepší vánoční dárek pro dvě Veroniky

Praha

Nejlepší vánoční dárek pro dvě Veroniky

Do vánoční výtvarné soutěže „Nejlepší vánoční dárek“ pořádané Úřadem vlády ČR se zapojily i děti z Dětského...

24. 12. 2015
Twenty hvězdou zlaté neděle

Uherské Hradiště

Twenty hvězdou zlaté neděle

Uplynulý týden ožilo Masarykovo náměstí nejen vánočním jarmarkem, ale také kulturním programem všech žánrů. Pódium rozzářila krása...

24. 12. 2015
Hypnos nahrával DVD na domácí půdě!

Uherské Hradiště

Hypnos nahrával DVD na domácí půdě!

Než se deathmetalová ikona Hypnos zavře do nahrávacího studia, rozpoutala tradiční předvánoční peklo v domácím klubu Mír....

23. 12. 2015
Koledováním vyvrcholil advent i v Polešovicích

Polešovice

Koledováním vyvrcholil advent i v Polešovicích

V Polešovicích se pod vánočním stromečkem notovalo až o posledním adventním víkendu. S padajícím sobotním šerem se...

23. 12. 2015
TOPlist